قفل هوشمند,قفل الکترونیکی,قفل دیجیتال,انواع قفل هوشمند,قفل برقی,انواع قفل الکترونیکی,دستگیره دیجیتال

انواع قفل الکترونیکی(قفل دیجیتال،هوشمند)

  • 24/07/1398 08:07:24 ب.ظ
  • 3979 نفر

قفل هوشمند

قفل دیجیتال یا عبارت دیگر قفل برقی  یا قفل الکترونیکی انواع مختلفی دارد که هریک، کاربردهای متفاوتی در مکانهای مختلف دارد و متناسب با هر سلیقه ای، دارای تنوع است. نحوه کارکرد قفل هوشمند به این صورت است که زمانی که قفل بر روی درب بسته شود به چند روش مختلف می تواند هویت شخص تایید گردد و قفل باز شود.

این قفل ها دارای انواع مختلف شامل قفل اثرانگشت، قفل رمز، قفل کارتی، قفل مچ بند، قفل تشخیص چهره، قفل تگ خودرو، قفل موبایلی از راه دور، قفل با تگ دسته کلید و قفل آنلاین می باشد. قفل های الکترونیکی در میان مردم به نام قفل برقی، قفل هوشمند، قفل هتلی، قفل ضد سرقت، قفل تشخیص چهره و قفل باشگاهی و استخری معروف هستند.

انواع قفل هوشمند(قفل الکترونیکی)

قفل های هوشمند را میتوان بسته به تکنولوژی آنها به چند دسته تقسیم بندی کرد:

انواع قفل هوشمند از لحاظ تامین نیروی برق.

انواع قفل هوشمند به لحاظ نوع دسترسی.

انواع قفل دیجیتال به لحاظ نوع دستگیره.

که خود این دسته بندی ها هم دارای زیر شاخه هایی است کا ما در این مطلب آنها را توضیح میدهیم.

قفل الکترونیک


انواع قفل از لحاظ تامین نیروی برق

قفل هوشمند به دو طریق نیروی برق مورد نیاز خود را تامین می کنند:

قفل الکترونیکی آفلاین

 قفل الکترونیکی آنلاین

قفل الکترونیکی آفلاین(offline)

اگر بصورت مدل آفلاین (offline) باشند منبع برق آنها از طریق باطری تامین می شود.

نحوه کارکرد قفل دیجیتال آفلاین:

از محصولات مچ بند و یا کارت، برای بازگشایی درب کمد در استخرها استفاده می شود. مچ بند و یا کارت را روی قفل قرار می دهیم و درب کمد باز می شود. در باشگاهها و استخرها، از طریق شارژ کردن مچ بند الکترونیکی و یا کارت، می توان از خدمات مختلف ورزشی بهره مند شد.

موارد کاربرد قفل دیجیتال آفلاین

امروزه قفل های هوشمند یا به اصطلاح قفل های برقی، کاربردهای بسیار زیادی دارند و آنها را می توان در مکانهای مختلفی مشاهده کرد، و معمولا در اکثر استخرها و باشگاهها و مجموعه های ورزشی، موزه ها، پارک های آبی، قفل های برقی و هوشمند، مورد استفاده قرار می گیرند.
استفاده از مچ بند و کارت
_ برای عبور از گیت
_ خرید از بوفه
_ باز کردن درب کمد
_ برای تردد از پارکینگ

قفل الکترونیکی آنلاین(online)

قفل آنلاین (online) از طریق کابل کشی داخلی و از طریق POE و کابل شبکه، برق خود را تامین می کند، در این مدل قفل، دیگر نیازی به باطری نیست و برای مدیریت چندین قفل، یک کنترل پنل مرکزی وجود دارد، این مدل قفل هوشمند، می تواند تا 1000 درب را با یک پنل مرکزی و یک دستگاه، کنترل کند، استفاده از قفلهای هوشمند در استخرها، باشگاهها و مجموعه های ورزشی که دارای کمدهای متعددی هستند، مناسب است. در حالت آنلاین دیگر نیازی به استفاده از مچ بند نیست. هر یک از کمدهای موجود در باشگاهها، دارای قفل هستند که با انتخاب هر کدام می توان در دستگاه کنتلر کمد برای آن رمز تعریف کرد. قفلهای آنلاین دارای اجزایی مانند روتر، ریدر، کنتلر کمد هستند.

انواع قفل دیجیتال

 نحوه کارکرد قفل دیجیتال آنلاین

در هنگام استفاده از قفلهای آنلاین، می توان به وسیله تعریف کردن اثر انگشت یا چهره یا کارت برای افراد، به یک کمد خاص دسترسی داشت و درب کمد برای کاربر باز شود. از تشخیص چهره، معمولا برای بازگشایی قفلهای الکترونیکی درب بانکها، مراکز امنیتی، سازمان های مهم استفاده می شود که نیاز به افزایش میزان سطح امنیت خود دارند. کاربرد تایید هویت شخص به وسیله تشخیص چهره فقط در قفل های آنلاین امکان پذیر است و به این ترتیب دارای امنیت بالایی می باشد.

انواع قفل الکترونیکی آنلاین

•    قفل الکترونیکی کمد آنلاین

_ امکان رزرو کمد vip برای افراد خاص
_ باز کردن کمد از طریق مچ بند، اثر انگشت، تشخیص چهره و رمز
_ باز کردن کمد با استفاده از کارت عضویت
_ کنترل بیش از 1000 کمد به صورت همزمان
_ دارای هشدار ورود غیر مجاز
_ قابلیت نصب نامحدود کارت خوان در محیط باشگاه بر حسب ترافیک
_  امکان گزارش گیری از وضعیت کمدها در هر لحظه
_ امکان مشاهده پر و خالی بودن کمدها
_ بدون نیاز به باطری
_ امکان استفاده از نمایشگر و سیستم سخنگو جهت نمایش شماره کمد
_ دارای استاندارد CE از اروپا


•    قفل الکترونیکی بی سیم آنلاین

_ باز کردن کمد از طریق RFID
_ کنترل بیش از 1000 کمد و درب به صورت همزمان
_ بدون نیاز به باطری و اعلام هشدار هنگام باز ماندن درب
_ امکان مشاهده پر و خالی بودن کمد
_ دارای هشدار ورود غیر مجاز
_ امکان نصب ریدر بر روی هر کمد و کنترل مرکزی توسط پنل
_ استفاده از امن ترین و پایدار ترین پروتکل بی سیم جهان
_ امکان استفاده از نمایشگر و سیستم سخنگو جهت نمایش شماره کمد
_ امکان اتصال به سیستم اکسس کنترل مرکزی جهت دسترسی به کمدها
_ امکان مانیتورینگ و گزارش گیری از وضعیت کمدها در هر لحظه

انواع قفل هوشمند به لحاظ نوع دسترسی

1.    رمز و کارت و اثر انگشت
2.    رمز و کارت
3.    رمز و اثر انگشت
4.    رمز و مگنت

انواع قفل دیجیتال به لحاظ نوع دستگیره

1.    pull and push
2.    با دستگیره
3.    بدون دستگیره
4.    مخصوص شیشه سکوریت

قفل دیجیتال دستگیره ای


انواع قفل الکترونیکی و کاربرد آن ها

انواع قفل الکترونیکی با ویژگی ها و امکانات متنوع در مکان های مختلف کاربرد دارد. به طور کلی برای محافظت از منازل و محیط های کاری و بخصوص برای تامین امنیت محیط هایی که شی ارزشمندی در آن نگهداری می شود می توان از قفل الکترونیکی استفاده نمود.
این نوع قفل ها را می توان در چند دسته اصلی قرار داد که در ادامه به توضیح انواع قفل الکترونیکی و کاربرد آن ها می پردازیم.

قفل کارتی

دسته ای از قفل های الکترونیکی موسوم به قفل کارتی در هتل ها و مکان هایی کاربرد دارد که رفت و آمد افراد از طریق کارت کنترل و مدیریت می شود.
حافظه تعبیه شده در این کارت ها اطلاعات لازم برای کنترل تردد را ذخیره می کند و می توان با استفاده از نرم افزارهای مرتبط ، به این اطلاعات دسترسی داشت که علاوه بر امکانات امنیتی که در اختیار شما قرار می دهد امکان مدیریت مهمانان هتل را نیز برای شما فراهم می آورد.

قفل الکترونیکی کمد

یکی دیگر از انواع قفل الکترونیکی که در استخر ها ، باشگاه های ورزشی و مکان هایی کاربرد دارد که افراد از کمدهای موجود استفاده می کنند قفل الکترونیکی کمد است.
قفل الکترونیکی کمد با دسته بندی آنلاین و آفلاین علاوه بر امنیت و راحتی که در باشگاه ها و … برای استفاده از کمدها به مراجعه کنندگان ارائه می دهد امکاناتی نیز برای مدیریت این محیط ها فراهم می کند.
در این محیط ها می توانید دسترسی افراد به کمدها را به طور کامل مدیریت کنید و دیگر دغدغه امنیت وسایل مشتری های خود را نداشته باشید. برای استفاده از قفل الکترونیکی کمد دستبند ، تگ و کارت در اختیار شما قرار می گیرد.

دستگیره دیجیتال

دستگیره دیجیتال نوع دیگری از قفل های الکترونیکی است که می توان با توجه به قابلیت های کاربردی اش ، آن را در مکان های مختلف از جمله مجتمع های مسکونی ، اداره ها ، شرکت ها ، مجتمع های تفریحی و تجاری و … استفاده نمود.
امکانات این دستگیره الکترونیک روز به روز گسترده تر شده و امنیت ، آسایش و زیبایی را برای محل زندگی یا کار شما فراهم می آورد.

تعمیر قفل دیجیتال,تعمیر قفل هوشمند

نصب و تعمیر قفل دیجیتالی، قفل هوشمند

امروزه جهت بازکردن انواع درب ها، از قفل های هوشمند استفاده می شود. در واقع قفل های مکانیکی جای خود را به قفل هایی با ظاهر متفاوت و مکانیزم الکترونیکی (قفل الکترونیکی و دیجیتال) داده اند.
نصب و تعمیر قفل هوشمند باشگاهی,قفل الکترونیکی کمدی

نصب و تعمیر قفل هوشمند باشگاهی، قفل کمد باشگاه، قفل الکترونیکی کمدی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی از قفل هوشمند الکترونیکی برای بستن کمد های داخل استخر، باشگاههای ورزشی استفاده می شود. قفل هوشمند باشگاهی امنیت کمد های باشگا ههای ورزشی را نسبت به کمدهای مجهز به قفل های قدیمی کلید خور بالا می برد.
نصب و تعمیر قفل استخری, قیمت قفل کمد استخری,قفل استخری

قیمت قفل استخری ، قفل کمد استخری | قفل الکترونیکی کمد استخر

قفل استخری نوع قفل الکترونیکی و تخصصی است که متناسب با باشگاه ها و سالن های ورزشی و بدنسازی، سالن های فوتبال، سالن های فوتسال،  استخرها و حتی ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی، طراحی و تولید میشوند.
قفل الکترونیکی,قفل الکترونیکی کمد,خرید قفل الکترونیکی ,قیمت قفل الکترونیکی

قفل الکترونیکی کمدی | خرید قفل الکترونیکی کمد

. استفاده از قفل الکترونیکی کمدی محدودیت خاصی ندارد و علاوه بر منزل، در مجموعه‌های ورزشی، استخر، سونا، سالن‌های بدن‌سازی، هتل‌ها، ‌ رختکن‌ها و انواع کمدهای چوبی، فلزی، MDF و ...کاربرد دارند.