قفل دیجیتال,قفل هوشمند,راهنمای خرید قفل دیجیتال,نکات مهم در مورد قفل هوشمند

راهنمای خرید قفل دیجیتال

  • 04/08/1398 12:09:31 ب.ظ
  • 2560 نفر

قفل دیجیتال

قفل های دیجیتال بهترین و ایمن ترین ابزارها برای حفاظت از خانه و محل کار شما هستند. یکی از مراحل مهم در هوشمند سازی منازل نصب قفل دیجیتالی هوشمند در ورودی خانه است که بالاترین ضریب ایمنی را برای محافظت از دارایی های شما ایجاد میکند.
امروزه قفل دیجیتال هوشمند با دارا بودن ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد به محبوب ترین قفل ها در سراسر جهان مبدل شده اند. از مهمترین قابلیت های قفل دیجیتالی هوشمند میتوان به امکان کنترل از راه دور تردد به خانه و ثبت دقیق زمان ورود و خروج اشاره کرذ.
قفل های الکترونیکی هوشمند بهترین قفل برای حفاظت و امنیت خانه هوشمند شما هستند. این قفل های پیشرفته و مدرن امکان مدیریت تردد و کنترل از راه دور درب ورودی خانه را برای صاحب خانه فراهم کرده اند.

نکات مهم برای خرید قفل الکترونیکی

برای خرید قفل دیجیتال هوشمند باید به نکاتی توجه کنید تا بهترین قفل متناسب با نیاز و احتاجات خود تهیه کنید. انواع مختلفی از قفل های دیجیتال در بازار وجود دارد که هر کدام قابلیت های متفاوتی دارند. پس باید در هنگام خرید قفل دیجیتال به نکات ریز توجه زیاد بکنید.در این مقاله تعدادی از مهمترین نکات را به شما یادآدر میشویم.

بررسی وضعیت درب ورودی پیش از نصب قفل دیجیتالی

تقریبا اکثر مدل های مختلف قفل دیجیتالی را می توان بر روی انواع درب های ورودی نصب نمود. اما پیش از نصب باید از عملکرد صحیح درب خود اطمینان حاصل نمایید. به عنوان مثال در صورتی که وضعیت درب در چارچوب از حالت استاندارد خود خارج شده باشد، قفل دیجیتالی به درستی کار نمی کند؛ ممکن است درب به صورت خودکار قفل نشود و یا زبانه های قفل در جای درست خود قرار نگیرد. به همین دلیل قفل از نصب قفل های دیجیتال باید درب در چارچوب رگلاژ شود.
مشخصات درب نیز برای نصب قفل دیجیتالی بسیار مهم می باشند. برای مثال فاصله بائو درب باید حداقل ۱۰ سانتی متر باشد تا بتوان قفلف را نصب نمود. اگرچه قفل دیجیتالی به نوبه خود دارای امنیت بسیار بالایی می باشد، اما استفاده از درب های غیر استاندارد باعث پایین آمدن کارایی قفل های دیجیتال شده و عملا استفاده از آن ها را بی فایده و هزینه بر می نماید.

راهنمای خرید قفل دیجیتال

 

مدل های مختلف قفل دیجیتالی با ویژگی های متفاوت

قبل از خرید قفل دیجیتالی باید به این نکته توجه کنید که چه نوع قفلی با چه ویژگی برای خانه شما مناسب می باشد. برخی از قفل ها قابلیت کنترل از راه دور توسط گوشی هوشمند را دارند. برخی از قفل های دیجیتال دارای مکانیزم قفل خودکار می باشند. برخی دیگر را می توان به خانه هوشمند متصل نمود. همچنین برخی از این نوع قفل ها را قابلیت ثبت و کنترل ورود و خروج افراد می باشند.
و ده ها ویژگی دیگر که در هر قفلی متفاوت می باشد. وجود هر یک از این ویژگی ها باعث بالا رفتن هزینه قفل می شود اما باید توجه داشت که اگرچه قفل با تمام این ویژگی ها دارای قیمت بالایی می باشد اما باعث افزایش چشمگیر راحتی و امنیت می گردد و خیال شما را بابت خیلی از مسائل و مشکلات راحت می نماید.

 تعداد قفل الکترونیکی مورد نیاز

ابتدا مشخص کنید چه تعداد از درب های ساختمان مورد نظر به قفل دیجیتالی احتیاج دارند. بیشتر ساختمان ها دارای دو درب ورودی و اصلی هستند که در این حالت نصب قفل های دیجیتال برای درب اصلی در اولویت است. البته بهتر است تمامی درب های اصلی ساختمان را با قفل های دیجیتالی ضد سرقت ایمن سازید تا خطر سرقت و ورود غیر مجاز را به حداقل برسانید.

قیمت قفل دیجیتال

قیمت قفل دیجیتال و بودجه‌ای که شما برای خرید آن در نظر گرفته‌اید، فاکتور بسیار مهمی است که حتی می‌تواند فرایند خرید را کنسل کند. امروزه قفل‌های دیجیتال در طرح‌ها و با قابلیت‌های مختلفی ساخته می‌شوند و در ساخت از آنها مواد مختلفی استفاده می‌شود. این بدین معنی است که شما با یک بازار پر رنگ و راز و پیچیده مواجه هستید و مطمئناً گزینه انتخاب بسیار بالایی روبه روی شما خواهد و شاید کمی گیج شوید.

تعیین نوع و تعداد دسترسی برای کاربران دلخواه

یکی از نکات مهم که برای خرید قفل دیجیتال باید به آن توجه داشته باشید نوع و تعداد کاربران دلخواهی است که میتوانند در عدم حضور شما نیز به ساختمان رفت و آمد کنند. با توجه به نوع کاربران مورد نظر شما که ممکن است اعضای خانواده و یا کارکنان یک اداره باشند قفل الکترونیکی متفاوتی باید انتخاب کنید.
برای مثال قفل الکترونیکی اثر انگشتی بهترین انتخاب برای ساختمان های اداری و شرکت هاست زیرا این قفل ها ایمنی بسیار بالایی داشته و کنترل تردد کارمندان و ساعت ورود و خروج آنها را آسان تر میکند. از طرفی این قفل ها قابلیت ثبت تعداد زیادی کد کاربری را دارند.

 فاکتورهای مهم و تأثیرگذار دیگر برای خرید قفل دیجیتال

اگرچه موارد فوق‌الذکر برای خرید یک قفل دیجیتال مهم و تأثیرگذار هستند، اما موارد دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند گزینه انتخابی شما را تغییر دهد. این فاکتورها عبارت‌اند از:

طول عمر باطری قفل هوشمند و زمان نگه داشتن برق:

با توجه به اینکه قفل‌های دیجیتال به هنگام قطع شدن جریان برق از باطری پشتیبان استفاده می‌کنند، این عامل می‌تواند در عملکرد مناسب مؤثر باشد.

امکان اتصال قفل دیجیتال با گوشی هوشمند:

برخی از این قفل‌ها می‌توانند با گوشی‌های هوشمند و یا ریموت کنترل از طریق امواج وای فای متصل شوند. این گزینه به کنترل قفل از راه دور کمک می‌کند.

امکان نصب قفل هوشمند بر روی انواع درب:

کسانی که از قفل دیجیتال استفاده می‌کنند ترجیح می‌دهند که از آنها بر روی درب مختلف استفاده کنند. بنابراین اگر یک قفل این خاصیت را داشته باشد، بدین معنی است که می‌تواند در ساختمان‌های مختلف استفاده شود و گزینه خوبی برای انتخاب است.

نکات مهم قبل از خرید قفل دیجیتال

 

رنگ قفل دیجیتال:

این قفل‌های از مواد فلزی مختلفی مانند برنز، کروم، استیل و یا سایر آلیاژهای آهن ساخته می‌شوند و ممکن است رنگ‌هایی مانند طلایی، نقره‌ای، سیلور مات یا کروم براق داشته باشند. این گزینه به رنگ درب و دکوراسیون بستگی دارد و باید انتخاب خود را با توجه به آنها انجام دهید.

لایه پوششی برای محافظت از قفل الکترونیکی:

وجود یک لایه پوششی باعث می‌شود که این قفل‌ها در برابر رطوبت محافظت شوند و امکان استفاده از آنها در فضای بیرونی ساختمان فراهم باشد.

سیستم اعلان هشدار: 

سیستم اعلان هشدار یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ویژگی‌های قفل‌های دیجیتال است و توصیه می‌شود که همه قفل‌ها این گزینه را داشته باشند. اگر به هنگام خرید خود با یک قفل فاقد سیستم اعلان هشدار مواجه شدید، ترجیحاً آن را نخرید. البته برخی از این قفل‌ها با استفاده از اینترنت و شبکه به سیستم امنیتی ساختمان وصل هستند و سیستم امنیتی را فعال می‌کنند.

در هنگام خرید قفل دیجیتال به نقطه ضعف های تان بیشتر فکر کنید!

در هنگام خرید قفل هوشمند زمانی است که برعکس همیشه باید به نقطه ضعف های خودتان بیشتر از نقاط قوت تان توجه کنید.
مثلا اگر شما فردی هستید که سابقه گم کردن و فراموش کردن زیاد دارید، اصلا مناسب نیست که قفل کارتی بخرید ، یا اگر میانه خوبی با اعداد و ارقام و حفظ کردن آنها ندارید قطعا بهتر است به جای قفل رمزی، قفل دیجیتال اثر انگشتی یا تشخیص چهره بخرید .
یا اگر همیشه سرتان در گوشی موبایل است و بارها به خاطر همین مساله خطر از بیخ گوشمان گذشته که داخل چاهی نیافتاده اید یا زیر ماشین نرفته اید پس بهتر است همه قفل های هوشمند را کنار بگذارید و دقیقا دنبال قفل هوشمندی باشید که با گوشی و لمس یک دکمه باز شود .
یا اگر فرد سالمندی هستید که دوست ندارید با گوشی سرو کله بزنید و معمولا هم پیدا کردن کلیدها با یک دست عصا از جیب یا کیف تان سخت است پس بهتر است حتما قفل درب اثر انگشتی یا تشخیص چهره بخرید .
خلاصه اینکه برای یک انتخاب مناسب که سالها بعد هم بتوانید از خرید خودتان راضی باشید باید اول از هر چیزی نیازهای خودتان را در نظر بگیرید.
معیارهای متعدد دیگری برای انتخاب قفل دیجیتال وجود دارد که توجه به آنها می‌تواند شما را به سمت یک خرید خوب و مطمئن سوق دهد. بنابراین با شناخت کامل برای انتخاب این قفل‌ها اقدام کنید و در این مسیر از افراد زبده و مجرب کمک بگیرید.
 

نصب و تعمیر قفل هوشمند باشگاهی,قفل الکترونیکی کمدی

نصب و تعمیر قفل باشگاهی، قفل کمد باشگاه، قفل الکترونیکی کمدی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی از قفل هوشمند الکترونیکی برای بستن کمد های داخل استخر، باشگاههای ورزشی استفاده می شود. قفل هوشمند باشگاهی امنیت کمد های باشگا ههای ورزشی را نسبت به کمدهای مجهز به قفل های قدیمی کلید خور بالا می برد.
نصب و تعمیر قفل استخری, قیمت قفل کمد استخری,قفل استخری

قیمت قفل استخری ، قفل کمد استخری | قفل الکترونیکی کمد استخر

قفل استخری نوع قفل الکترونیکی و تخصصی است که متناسب با باشگاه ها و سالن های ورزشی و بدنسازی، سالن های فوتبال، سالن های فوتسال،  استخرها و حتی ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی، طراحی و تولید میشوند.
قفل الکترونیکی کمد

قیمت قفل الکترونیکی کمد

استفاده از قفل الکترونیکی کمدی محدودیت خاصی ندارد و علاوه بر منزل، در مجموعه‌های ورزشی، استخر، سونا، سالن‌های بدن‌سازی، هتل‌ها، ‌ رختکن‌ها و انواع کمدهای چوبی، فلزی، MDF و ...کاربرد دارند.
قفل روستیک,قفل دیجیتال کمد

قفل روستیک

قفل روستیک یکی از انواع قفل های دیجیتال کمد است. بسیاری از مراکز ورزشی از قفل دیجیتال کمدی جهت حفاظت از دارایی های ارزشمند اعضای خود مانند کیف پول و تلفن همراه استفاده می نمایند. در واقع قفل کمدی محصولی است که به راحتی بر روی انواع کمدها نصب شده و به جای استفاده از کلید از رمز، کارت و یا مگنت برای باز نمودن درب کمد استفاده می شود.