قفل هوشمند,قفل مکانیکی,مزایای قفل هوشمند,ویژگی های قفل دیجیتال نسبت به قفل مکانیکی

ویژگی های قفل دیجیتال نسبت به قفل های قدیمی(قفل مکانیکی)

 • 08/01/2023 03:00:33 ب.ظ
 • 2696 نفر

قفل های مکانیکی و قدیمی

قفل های قدیمی یا همان مکانیکی تاریخچه درازی دارند که نشان میدهد این قفل ها از هزاران سال پیش و در دوره روم باستان برای افزایش ایمنی و حفظ دارایی های شخصی و حکومتی مورد استفاده قرار می گرفته اند. این قفل ها به دلیل قیمت پایینشان هنوز هم محبوبیت و کارایی زیادی در میان مردم دارند. هر چند همه قفل های مکانیکی دارای کلیدهای اختصاصی هستند اما متاسفانه سارقین میتوانند به آسانی و با روش های مختلف این قفل ها را باز کنند. بنابراین قفل های مکانیکی پاسخگوی کامل نیاز امنیتی ما نبوده و همین مساله زمینه ساز ساخت قفل های پیشرفته تر و پیچیده تر شد.

قفل هوشمند

قفل هوشمند وسیله الکترونیکی جهت حفاظت از درب ورودی ساختمان ها می باشد که توسط فناوری های WiFi و بلوتوث به کاربران این اجازه را می دهد که با ارسال سیگنال های امن و کلیدهای دیجیتالی از طریق برنامه نصب شده بر روی گوشی های هوشمند، کامپیوتر و هر وسیله دیگر با امکان اتصال به WiFi  و بلوتوث، قفل درب ورودی ساختمان را از راه دور کنترل و آن را باز و بسته نمایند.
قفل هوشمند علاوه بر افزایش میزان امنیت خانه ها و اماکن تجاری، آسایش و راحتی در رفت و آمد را نیز برای کاربران فراهم می آورد. به راحتی می توان از هر جای دنیا و هر زمان که نیاز بود درب را برای مراجعه کنندگان باز نمود. همچنین توسط گوشی هوشمند می توان ورود و خروج افراد مختلف را کنترل و در صورت نیاز سطح دسترسی متفاوت و قابل برنامه ریزی برای افراد مختلف تعریف نمود. ثبت ورود و خروج نیز از دیگر ویژگی های قفل هوشمند می باشد که در صورت لزوم با مراجعه به تاریخ مورد نظر می توان از آن استفاده نمود.

ویژگی های قفل دیجیتال

مزیت های قفل دیجیتال نسبت به قفل مکانیکی

 • اتصال قفل هوشمند به تلفن همراه
 • استفاده از رمزهای امنیتی و یک بار مصرف(شما حین استفاده از قفل های هوشمند میتوانید از رمزهای یکبار مصرف استفاده کنید. این رمزها برای افراد خاصی مانند مهمان ها و نظافت چی و … طراحی شده است.)
 •  بسته شدن اتوماتیک قفل هوشمند
 •  قابلیت اتصال قفل هوشمند به سیستم های هوشمندسازی
 •  قابلیت اتصال قفل هوشمند به آیفون تصویری
 • این قفل می‌تواند به شما اعلام کند که در چه وضعیتی قرار دارد. آیا کسی تلاش کرده که آن را باز کند؟ چنین اتفاقی امنیت بیشتری را تضمین خواهد کرد. قفل اثر انگشتی یا دیجیتال به صورت عادی چنین پیامی را به شما ارسال نمی‌کند.
 • توسط این قفل های هوشمند شما میتوانید به راحتی در هرجای دنیا که هستید درب را برای مراجعه کنندگان باز کنید.
 • از دیگر قابلیت های مهم این قفل ها امکان کنترل تردد از راه دور درب و اعمال محدودیت هایی برای ورود به بخش های مختلف خانه توسط کاربران دلخواه است. شما میتوانید با استفاده از این قابلیت ورود مهمانان را به بخش هایی از خانه مسدود کنید.
 • امکان ثبت تاریخ و زمان دقیق ورود و خروج افراد نیز از مهمترین مزایای قفل هوشمند است.


این ویژگی ها تنها بخش از قابلیت های قفل هوشمند می باشند که در مدل ها و برندهای مختلف متفاوت می باشند.

با وجود امنیت بسیار بالا و ویژگی های مناسب جهت نصب بر روی درب، ابهاماتی برای مشتریان ایجاد می شود که معولا آن را با فروشنده در میان می گذارند. سوالاتی که بیشتر در این زمینه مطرح می شود به شرح زیر می باشد:

آیا می توان بر روی دربی که قفل مکانیکی نصب شده است، قفل هوشمند نصب نمود؟

بله. شما به راحتی می توانید قفل هوشمند را جایگزین قفل های مکانیکی و قدیمی (بدون سوراخ کاری مجدد) نمایید.

آیا می توان پیش از نصب قفل دیجیتال، درب را متناسب با این نوع قفل ها سفارش داد؟

بله. هر یک قفل های هوشمند دارای یک شابلون نصب یا راهنمای نصب می باشد که با قرارگرفتن بر روی درب می توان محل سوراخ های ایجاد شده بر روی درب جهت نصب را مشخص نمود. بنابراین با در اختیار قراردادن راهنمای نصب به درب ساز به راحتی می توان درب را متناسب با نصب این نوع قفل ها سفارش داد.

امنیت قفل هوشمند نسبت به قفل مکانیکی چگونه می باشد؟

این نوع قفل ها با داشتن سیستم های امنیتی پیشرفته و آلارم های هشدار بالاترین ضریب امنیتی را در میان مدل های مختلف قفل در اختیار کاربران قرار می دهد. همچنین وجود مغزی ضد سرقت با استانداردهای معتبر جهانی احتمال باز نمودن درب تئسط سارقان را به حداقل می رساند.

مزایای قفل دیجیتال نسبت به قفل مکانیکی

به چه روش های می توان به قفل هوشمند دسترسی پیدا کرد؟

این نوع قفل ها را می توان با شناسایی رمز، کارت و یا اثر انگشت باز نمود. همچنین برخی از مدل های قفل هوشمند دارای کلید مکانیکی می باشند که در مواقع ضروری می توان از آن ها جهت باز نمودن درب استفاده نمود.

بر اساس مشخصات محل نصب چه نوع قفل هوشمند مورد نیاز می باشد؟

امروزه مدل های مختلفی از قفل هوشمند که هرکدام از آن ها جهت نصب در مکان خاصی مورد استفاده قرار می گیرند، وجود دارند. به عنوان مثال در باشگاه های ورزشی از قفل باشگاهی جهت تامین امنیت کمدهای اعضای باشگاه استفاده می شود. و یا قفل مخصوص شیشه سکوریت که برای افزایش امنیت درب های شیشه ای استفاده می گردد. همچنین از قفل کارتی (RFID) برای اماکن اداری و محل های پر رفت و آمد مانند هتل ها استفاده می شود که می توان از کارت شناسایی کاربران جهت باز نمودن درب ساختمان استفاده نمود.

قیمت قفل دیجیتال

هنگام بررسی قفل دیجیتال بسیاری از افراد به هزینه بالای آنها اشاره می‌کنند و معتقدند که افراد نباید برای ورودی منزل خود تا این حد هزینه کنند؛ اما دلایل مختلفی وجود دارد که تأمین امنیت در ورودی منزل از جهات مختلفی بر روی زندگی افراد جامعه مؤثر است و هزینه کردن در این بخش نمی‌تواند یک مشکل یا ایراد باشد. با پیشرفت در تکنولوژی مشخصات بیومتریک و همچنین کارت تردد، در حال حاضر انواع مختلفی از قفل دیجیتال در بازار عرضه می‌شود که قیمت آنها بسیار متفاوت بوده و افراد مختلف با وضعیت مالی مختلف می توانند از آنها استفاده کنند.

نصب و تعمیر قفل هوشمند باشگاهی,قفل الکترونیکی کمدی

نصب و تعمیر قفل باشگاهی، قفل کمد باشگاه، قفل الکترونیکی کمدی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی از قفل هوشمند الکترونیکی برای بستن کمد های داخل استخر، باشگاههای ورزشی استفاده می شود. قفل هوشمند باشگاهی امنیت کمد های باشگا ههای ورزشی را نسبت به کمدهای مجهز به قفل های قدیمی کلید خور بالا می برد.
قفل الکترونیکی کمد

قیمت قفل الکترونیکی کمد

استفاده از قفل الکترونیکی کمدی محدودیت خاصی ندارد و علاوه بر منزل، در مجموعه‌های ورزشی، استخر، سونا، سالن‌های بدن‌سازی، هتل‌ها، ‌ رختکن‌ها و انواع کمدهای چوبی، فلزی، MDF و ...کاربرد دارند.
قفل روستیک,قفل دیجیتال کمد

قفل روستیک

قفل روستیک یکی از انواع قفل های دیجیتال کمد است. بسیاری از مراکز ورزشی از قفل دیجیتال کمدی جهت حفاظت از دارایی های ارزشمند اعضای خود مانند کیف پول و تلفن همراه استفاده می نمایند. در واقع قفل کمدی محصولی است که به راحتی بر روی انواع کمدها نصب شده و به جای استفاده از کلید از رمز، کارت و یا مگنت برای باز نمودن درب کمد استفاده می شود.
قفل کارتی,قفل کارتی هوشمند

قیمت قفل کارتی و هتلی + جدیدترین و امن ترین محصولات

قفل الکترونیکی کارتی به مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی که در طول زمان و تکامل علم و فناوری ایجاد و ساخته شده، امروزه در بین مردم در استفاده در مراکز مهم، سازمان ها و ادارجات خصوصی و دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.