قفل الکترونیک,قفل هوشمند,قفل دیجیتال,فرق قفل هوشمند و دیجیتال

مقایسه قفل های الکترونیکی و قفل های هوشمند

  • 24/10/2022 11:05:37 ق.ظ
  • 3174 نفر

بسیاری از افراد قفل های الکترونیکی، هوشمند و دیجیتالی را یکی میدانند در حالیکه این قفل ها از نظر ساز و کار و ایمنی با هم بسیار متفاوتند. 
بدون شک قفل الکترونیکی و قفل هوشمند ایمنی و کارایی بالاتری نسبت به انواع قدیمی تر قفل یا همان قفل های مکانیکی و معمولی دارند اما خود این دو نوع قفل نیز تفاوت های زیادی دارند. در این مطلب شما را با مهمترین ویژگی های این دو قفل، تفاوت آنها و اصطلاحات مربوط به هر یک آشنا می کنیم.

قفل های معمولی(قفل مکانیکی)

قفل های مکانیکی و معمولی انواع قدیمی تر قفلها هستند که به دلیل قیمت کم هنوز هم محبوبیت و کاربرد زیادی دارند. این قفل ها از هزاران سال پیش و از دوره روم باستان برای افزایش امنیت مکان های مختلف به کار میرفته و تا امروز تغییرات زیادی کرده و هنوز مورد استفاده قرار میگیرند. این قفلها همگی با کلید مخصوص به خود باز می شوند. تفاوت قفل مکانیکی و قفل دیجیتال هم در مقاله های قبلی بیان شده است.

 قفل الکترونیکی یا قفل دیجیتال

قفل دیجیتال و قفلهای الکترونیکی در واقع یکی هستند که نحوه ساخت آنها به گونه ای است که با استفاده از جریان الکتریکی درب را باز و بسته میکنند. قفل های دیجیتال یا الکترونیکی انواع مختلفی دارند که از میان آنها میتوان به قفل رمزی، قفل کارتی و قفل اثر انگشتی (بیومتریک) اشاره کرد.

قفل الکترونیکی

قفل هوشمند

قفل های هوشمند بهترین و ایمن ترین قفل های موجود در بازار جهانی هستند که در ساخت آنها از آخرین فناوری ها استفاده می شود.

بسیاری از افراد قفل های الکترونیکی، هوشمند و دیجتالی را یکی میدانند در حالیکه این قفل ها از نظر سازوکار و ایمنی با هم بسیار متفاوتند. بدون شک قفل الکترونیکی و قفل هوشمند ایمنی و کارایی بالاتری نسبت به انواع قدیمی تر قفل یا همان قفل های مکانیکی و معمولی دارند اما خود این دو نوع قفل نیز تفاوت های زیادی دارند. در این مطلب شما را با مهمترین ویژگی های این دو قفل، تفاوت آنها و اصطلاحات مربوط به هر یک آشنا می کنیم.

قفل های هوشمند ایمنی بسیار بیشتری نسبت به قفلهای دیجیتالی دارند. در واقع قفل هوشمند یک نوع قفل الکترومکانیکی است که به دلیل دارا بودن کلیدهای الکترونیکی رمزگذاری شده ایمنی بسیار بالایی دارد. این قفلها دارای پروتکل های هوشمند و بی سیم هستند که دستور باز و بسته شدن را ارسال میکنند.

قفل های هوشمند را میتوان با سایر سیستم های خانه هوشمند متصل کرد. برای مثال میتوان یک قفل هوشمند را با یک تلفن هوشمند کنترل نمود.

در واقع قفل هوشمند یک نوع قفل الکترونیکی است که به دلیل فناوری های پیشرفته به کار رفته در آن قابلیت اتصال به سیستم های هوشمند و کنترل از راه دور را نیز دارد. قفل های هوشمند نسبت به قفل های دیجیتالی ایمنی بسیار بالاتری دارند.

تفاوت قفل هوشمند و دیجیتال

چرا سارقین حتی جرأت نزدیک شدن به خانه یا دربی که روی آن قفل هوشمند نصب شده اند را ندارند ؟

همه سارقین حرفه ای این روزها با دیدن یک قفل هوشمند روی درب ، قطعا پا به فرار می گذارند چون میدانند که عبور از این سد دفاعی محکم غیر ممکن است و قطعا باعث می شود که آنها گیر بیافتند .
در یک قفل هوشمند سیستم های امنیتی مختلفی هستند که راه نفوذ و ورود را به روی افراد غیر مجاز می بندند.

قبل از خرید قفل الکترونیکی هوشمند به این نکات توجه کنید.

قبل از اینکه اقدام به خرید قفل های هوشمند نمایید بهتر است با ویژگی های مختلف آن ها آشنا شوید تا مناسب ترین و کاربردی ترین قفل را برای منزل یا شرکت خود انتخاب نمایید. همچنین به دلیل بالا بودن قیمت قفل های هوشمند، بهتر است تا ویژگی هایی که مد نظر دارید را در انواع برند های قفل های هوشمند بررسی کنید تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.
مواردی که باید پیش از خرید قفل هوشمند به آن ها توجه کنید: مشخصات ایمنی و فنی، قیمت، کیفیت تولید، طراحی، میزان مصرف انرژی، خدمات پس از فروش، گارانتی و تناسب این قفل با ویژگی های مد نظرتان می باشد. بهترین و مشهور ترین برند های  قفل  الکترونیکی هوشمند سامسونگ، یال، هایوان، اورنت و میلر می باشند.
برای خرید قفل های هوشمند باید هزینه بالایی را بپردازید اما ایمنی بسیار زیاد این قفل ها باعث می شود که دیگر نسب به سرقت منزل خود نگرانی نداشته باشید. زیرا با وجود این قفل ها منزل شما در برابر سرقت ایمن می شود.

مزایای قفل های هوشمند نسبت به قفل دیجیتالی

امکان اتصال و کنترل به وسیله به تلفن همراه

سیستم امنیتی ضد شوک قفل هوشمند.

 در قفل الکترونیکی قدیمی تر سارقین می توانستند با اعمال ولتاژهای غیر مجاز می توانستند قفل را غیر فعال کنند و به داخل نفوذ کنند . اما در قفل هوشمند جدید تر سیستم ضد شوک این راه ورود را هم سد میکند و با اعمال ولتاژ چند دقیقه قفل را غیر فعال میکند تا امکان ورود و خروج نباشد .

شما میتوانید با استفاده از گوشی هوشمند خود و با نصب نرم افزار مربوطه در هر زمان و مکانی که هستید قفل هوشمند خانه خود را کنترل کرده و حتی از راه دور باز و بسته نمایید. این ویژگی را میتوان مهمترین مزیت قفل هوشمند دانست.

سهولت در باز و بسته نمودن درب

استفاده از قفل های هوشمند بسیار آسان است زیرا شما میتوانید به راحتی تنظمیات آن را از راه دور و با استفاده از دستگاههای متصل به آن مانند گوشی همراه انجام دهید در حالیکه تغییر در تنظمیات قفل های الکترونیکی یا دیجیتال تنها به صورت حضوری امکان پذیر است.

 عدم نیاز به حمل کلید و امکان دسترسی به درب تنها از طریق گوشی هوشمند

 کنترل تردد از راه دور و ایجاد محدودیت های لازم در بخش های مخلتف ساختمان (این ویژگی به شما کمک میکند که دسترسی افراد مختلف مانند مهمانان به بخش های مورد نظر در خانه را محدود کنید. این قفلها امکان ثبت تاریخ و زمان دقیق ورود و خروج افراد را نیز برای شما ممکن میسازند.

تجهیز بودن به انواع سیستم های امنیتی پیشرفته و به روز

تجهیز بودن به سیستم هشدار برای حوادث امنیتی

 وجود امکاناتی مانند کنترل از راه دور منزل در قفل هوشمند

عدم نیاز به حمل کلید و امکان ورود به منزل بدون کلید

 امکان کنترل کردن درب ورودی به وسیله ریموت

 طراحی بسیار زیبا و منحصر به فرد قفل هوشمند

 نصب کم هزینه و آسان قفل های هوشمند

 دوام و کارایی زیاد قفل هوشمند

 

قفل الکترونیکی هوشمند قابل جابجایی و نصب بر روی درب های دیگر نیز می باشد و شما می توانید در صورت فروش یا تعویض منزل، قفل الکترونیکی خود را هم با خودتان به منزل جدید ببرید. البته باید بدانید که برای نصب شدن قفل الکترونیکی، درب ها باید استاندارد ها و ویژگی های لازم را داشته باشند. در غیر این صورت نمی توانید قفل هوشمند را بر روی آن ها نصب نمایید.
قفل های هوشمند الکترونیکی ویژگی هایی منحصر به فرد، امکانات جانبی فراوان و از همه مهمتر ضریب ایمنی بسیار بالایی دارند که امکان سرقت را به حداقل رسانده و بهترین انتخاب برای تامین ایمنی خانه و محل کار هستند.
 

نصب و تعمیر قفل هوشمند باشگاهی,قفل الکترونیکی کمدی

نصب و تعمیر قفل باشگاهی، قفل کمد باشگاه، قفل الکترونیکی کمدی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی از قفل هوشمند الکترونیکی برای بستن کمد های داخل استخر، باشگاههای ورزشی استفاده می شود. قفل هوشمند باشگاهی امنیت کمد های باشگا ههای ورزشی را نسبت به کمدهای مجهز به قفل های قدیمی کلید خور بالا می برد.
قفل الکترونیکی کمد

قیمت قفل الکترونیکی کمد

استفاده از قفل الکترونیکی کمدی محدودیت خاصی ندارد و علاوه بر منزل، در مجموعه‌های ورزشی، استخر، سونا، سالن‌های بدن‌سازی، هتل‌ها، ‌ رختکن‌ها و انواع کمدهای چوبی، فلزی، MDF و ...کاربرد دارند.
قفل روستیک,قفل دیجیتال کمد

قفل روستیک

قفل روستیک یکی از انواع قفل های دیجیتال کمد است. بسیاری از مراکز ورزشی از قفل دیجیتال کمدی جهت حفاظت از دارایی های ارزشمند اعضای خود مانند کیف پول و تلفن همراه استفاده می نمایند. در واقع قفل کمدی محصولی است که به راحتی بر روی انواع کمدها نصب شده و به جای استفاده از کلید از رمز، کارت و یا مگنت برای باز نمودن درب کمد استفاده می شود.
قفل کارتی,قفل کارتی هوشمند

قیمت قفل کارتی و هتلی + جدیدترین و امن ترین محصولات

قفل الکترونیکی کارتی به مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی که در طول زمان و تکامل علم و فناوری ایجاد و ساخته شده، امروزه در بین مردم در استفاده در مراکز مهم، سازمان ها و ادارجات خصوصی و دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.