قفل آفلاین,قفل الکترونیکی کمد,قفل آفلاین کمد باشگاه,قفل آفلاین استخری

قفل آفلاین کمد باشگاه | قفل الکترونیکی کمد

  • 08/09/1398 05:33:26 ب.ظ
  • 101 نفر

انواع قفل کمد باشگاه

‌‌‌قفل کمد یکی از لوازم ضروری برای باشگاه‌ها و سایر مجموعه‌های ورزشی است که در قسمت رختکن استفاده می‎شود. قفل کمد رختکن به دو نوع تقسیم می‎شود که شامل موارد زیر است:

قفل‌‌های سنتی برای کمد رختکن

در گذشته در باشگاها برای کمدهای رختکن، از قفل های سنتی استفاده می‌شد. سپس براساس قوانین باشگاه، ممکن بود ورزشکار موظف به خرید قفل مغزی برای کمد باشد و یا باشگاه برای کمد قفل آویز تهیه کند. در روش دوم، زمانی که ورزشکار قصد استفاده از رختکن باشگاه را داشت، کلید یکی از کمدها به او داده می‎شد. اما ورزشکار موظف بود قبل از خروج از باشگاه، کلید را به مسئول مربوطه تحویل دهد.

در قفل‌‌های سنتی ایرادات زیادی وجود داشت. در روش اول، ورزشکار باید برای کمد قفل مغزی خریداری می‎کرد که مطمئناً به زحمت می‎افتاد. در روش دوم هم ممکن بود کلید گم شود. در این صورت باز کردن درب کمد با مشکلات زیادی روبرو بود. از سوی دیگر از ورزشکار هزینه‌ی یک قفل و کلید کامل دریافت می‌شد. در قفل‌‌های سنتی، امنیت کافی وجود نداشت و احتمال شکستن این نوع قفل و سرقت وسایل ورزشکاران وجود داشت.

قفل‌‌های الکترونیکی برای کمدهای رختکن

به دلیل مشکلاتی که در قفل‌‌های سنتی وجود داشت، نوع جدیدتری از قفل های کمد باشگاهی راهی بازار شد. قفل‌‌های جدید با نام «قفل‌‌های الکترونیکی» ساخته شدند که مشکلات قفل‌‌های سنتی را ندارند. امنیت آن‌ها نسبت به قفل‌‌های سنتی بالاتر است. استفاده از این نوع قفل‌ تا حد زیادی آسان‏ شده است. طراحی آن‌ها هم نسبت به قفل‌های سنتی زیباتر است. قفل‌‌های الکترونیکیِ جدید به دو نوع آفلاین و آنلاین تقسیم می‎شوند. در این ادامه سعی داریم به معرفیِ قفل‌های آفلاین بپردازیم.

قفل آفلاین باشگاهی
 

انواع قفل الکترونیکی از لحاظ تامین نیروی برق

قفل الکترونیکی کمد باشگاه  به دو طریق نیروی برق مورد نیاز خود را تامین می کنند:

قفل الکترونیکی آنلاین(online)

قفل آنلاین (online) از طریق کابل کشی داخلی و از طریق POE و کابل شبکه، برق خود را تامین می کند، در این مدل قفل، دیگر نیازی به باطری نیست و برای مدیریت چندین قفل، یک کنترل پنل مرکزی وجود دارد، این مدل قفل هوشمند، می تواند تا 1000 درب را با یک پنل مرکزی و یک دستگاه، کنترل کند.
 قفل الکترونیکی کمد آنلاین در تعریف به قفلی گفته میشود که قفل محدودیتی برای باز و بسته شدن با یک عامل ورودی نداشته باشد که این عدم محدودیت میتواند تنوع زیادی از ویژگی ها را در اختیار کاربر قرار دهد .
مجموعه ای متشکل از سخت افزارها و نرم افزار به منظور کنترل دسترسی افراد به قسمتها و یا کمدهای مورد نظر با امکان مدیریت مرکزی میباشد.
قفل کمد آنلاین از دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری تشکیل شده است. هر یک از این قسمت‎ها ‎کارکرد مخصوص به خود را دارند. بخش نرم افزار بر روی کامپیوتر باشگاه قرار دارد. بخش سخت افزاری شامل قفل های الکترونیکی است که روی کمدهای رختکن نصب می شود. تمام قفل ها از طریق یک کنترلر مرکزی، مدیریت می شود و سیستم بعد از اینکه از طریق نرم افزار، چهره، اثرانگشت یا لاکر را شناسایی کرد، فرمان باز کردن قفل را ارسال می کند.

برای آشنایی با کاربردقفل آنلاین مقاله هوشمندسازی باشگاه را مطالعه بفرمایید.

قفل الکترونیکی آفلاین(offline)

قفل آفلاین یا قفل الکترونیکی کمد یکی از روش های جایگزین برای کمدهای رختکن باشگاه ، مجموعه ورزشی و استخر می باشد.قفل کمد باشگاه آفلاین در اصطلاح به قفل هایی گفته میشود.که سیستم ورود و خروج نسبت به یک پارامتر ثابت می ماند..در زبان ساده تر این سیستم قفل باشگاهی،  مچ بند شماره ۵ تنها توانایی باز کردن قفل شماره ۵ را دارا میباشد. و مچ بند شماره ۲ تنها توانایی باز کردن قفل کمد شماره ۲ را دارا میباشد.
از مزایای عمده این قفل ها، امنیت بالا از بابت سطح دسترسی، قابلیت استفاده از ورودی های. متغیر گوناگون همچون، مچبند، کارت، تگ و دکمه، قابلیت. تعریف کارت با سطوح دسترسی متفاوت از جمله، کارت کارگری ، کارت مادر ، کارت مستر و … اشاره نمود.
این قفل کمد استخر یا باشگاه معمولا مناسب برای اماکن ورزشی عمومی سانس آزاد مانند استخرها، .پارک های آبی و باشگاه های بدن سازی بوده و جدیدن به عنوان قفل کمد در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی.، رختکن بیمارستانها و کارخانه جات و ادارات نیز به کار گرفته میشوند.

قفل الکترونیکی کمد آفلاین

قفل آفلاین کمد چیست؟

قفل آفلاین با قفل‌‌های سنتی فاصله‌‌‌ی زیادی دارند. این نوع قفل‌ها از نرم‌افزار دستور نمی‌گیرند. بلکه به صورت مستقل عمل می‎کنند. در واقع سیستم آنها تنها به صورت سخت‌افزاری است. قفل الکترونیکی بر روی کمد قرار دارد که با استفاده از کارت RFID( مچبند هوشمند) باز می‎شود. البته استفاده از مچبند برای باز کردن قفل‌‌های آفلاین کاربرد بیشتری دارد. 

در قفل آفلاین یک قفل کوچک که به شکلی زیبا طراحی شده است، بر روی کمد رختکن دیده می‎شود. در این نوع قفل ورزشکار بدون ارتباط با نرم افزار و یا دستگاه دیگری، می‎تواند به طور مستقیم قفل کمد را باز کند. به محض ورود ورزشکار به باشگاه، مسئول مربوطه به او یک کارت RFID و یا مچبند تحویل می‌دهد که هر مچبند برای باز کردن یکی از کمدها اختصاص دارد.

ورزشکار با قراردادن مچبند یا کارت بر روی قفل، می‎تواند درب کمد را به‌راحتی باز کند. جالب است بدانید که قفل آفلاین از این جهت در ردیف قفل الکترونیکی قرار می‎گیرد که با باتری کار می‎کند و به برق نیاز ندارد. بنابراین اگر برق باشگاه قطع شود، برای باز کردن درب کمدها جای نگرانی نیست. زیرا قفل آفلاین مستقل از برق عمل می کند.

ساختار قفل الکترونیک آفلاین

قفل آفلاین به صورت زبانه‌ای طراحی شده است. این نوع قفل از دو قسمت تشکیل شده است که عبارتند از:
۱-هسته‌ی سلونوئید (زبانک)
۲- سیم پیچ
زمانی که ورزشکار مچبند یا کارت خود را در برابر قفل زبانه‌ای می‎برد، سیم پیچ که با ولتاژ ۱۲ ولت DC کار می‎کند، زبانک را به سمت داخل می‎کشد. در نتیجه درب کمد باز می‎شود. قفل زبانه‌ای نسبت به قفل سنتی، امنیت بیشتری دارد. زیرا با وجود یک زبانه، درب کمد بدون کارت یا مچبند، به زحمت باز می‎شود.

در نتیجه هیچ فرد ناشناسی نمی تواند قفل زبانه‌ای را باز کند. پس وسایل مشتری در امنیت خواهد بود. اما یکی از معایب این نوع قفل استفاده زیاد از باتری است. به طوری که باتری قفل زبانه‌ای خیلی زود تمام می‎شود و باید باتری دیگری برای آن استفاده شود. به همین دلیل هزینه‌ی استفاده از قفل های آفلاین (زبانه‌ای و مگنت) را افزایش می‎دهد. از دیگر معایب این نوع قفل احتمال گم شدن مچبند یا کارت است. در این صورت باز کردن درب کمد سخت می‎شود.

قفل آفلاین استخری

باز کردن قفل کمد آفلاین با استفاده از کارت هوشمند

یکی دیگر از روش‌‌های باز کردن قفل آفلاین از طریق کارت هوشمند(قفل کارتی) انجام می‎شود. به طور کلی کارت های هوشمند با استفاده از تگ های RFID، بدون تماس با قفل عمل می کنند. کارت FRID دو نوع هستند: کارت های مایفر و کارت های RO. به کارت های مایفر «کارت با فرکانس ۱۳.۵۶ مگاهرتز» و به کارت های RO، «کارت با فرکانس ۱۲۵ کیلوهرتز» گفته می شود.
در روش باز کردن قفل آفلاین با کمک کارت FRID ورزشکار باید کارت را در مقابل قفل بگیرد تا بتواند درب کمد را باز کند. این نوع کارت با امواج رادیویی عمل می‎کند. کار کردن با آن همانند روش مچبند، راحت و آسان است.

باز کردن قفل کمد آفلاین با استفاده از مچبند

همانطور که گفتیم برای باز کردن قفل آفلاین کمد از مچبند استفاده می‎شود. این مچبند از جنس سیلیکون است که بر روی مچ دست ورزشکار بسته می‎شود. به مچبند باشگاهی، مچ بند استخری و یا لاکر هم گفته می‎شود. در داخل مچبند یک آنتن FRID قرار دارد که فرآیند باز شدن قفل از طریق این آنتن انجام می‎شود.

آنتن داخل مچبند از طریق ارسال امواج مغناطیسی عمل می‎کند. از این مچبندها برای قسمت‌‌های مختلف باشگاه از جمله استخر، سونا و بوفه استفاده می‎شود. اما بیشترین جایی که قفل مچبند کاربرد دارد، کمد رختکن است. امنیت باز کردن قفل آفلاین با روش مچبند نسبت به قفل های سنتی بالاتر است. به همین دلیل باشگاه را در حفظ و نگهداری وسایل و لوازم شخصی ورزشکاران کمک می‎کند.

تا زمانی که ورزشکار مچبند را در مقابل قفل کمد نگیرد، درب کمد باز نمی‌شود. در صورت گم شدن مچبند، ورزشکار می‎تواند از اپراتور یا پرسنل مسئول باشگاه کمک بخواهد.
مچبند که بر روی دست ورزشکار بسته می شود به سه نوع تقسیم می شود:
•فنری: شبیه به دستبند و از جنس پلاستیک نرم است که حالت ارتجاعی دارد.
•سیلیکونی: این نوع مچبند نرم است که بستن آن روی دست ورزشکار او را اذیت نمی‌کند.
•ساعتی: این نوع مچبند زمانی که بر روی دست قرار می گیرد، شبیه به ساعت قفل می شود. به همین دلیل به آن مچبند ساعتی گفته می شود.

معایب قفل های آفلاین

قفل های آفلاین نوع جدیدی از قفل هستند که نسبت به قفل های سنتی، راحت‏تر و ایمن‌تر عمل می‎کنند. اما یکی از مشکلات قفل‌های آفلاین، استفاده بیش از حد از باتری است. وقتی باتری رو به اتمام است، قفل به سختی باز می‎شود. از سوی دیگر اگر با لاکر باز شود و ورزشکار لاکر را گم کرده باشد، باز کردن درب کمد برای پرسنل باشگاه سخت می‎شود.
 

قفل دیجیتال,قفل هوشمند,قفل دیجیتالی

نصب و تعمیر قفل دیجیتالی، قفل هوشمند، قیمت قفل هوشمند دیجیتال

امروزه جهت بازکردن انواع درب ها، از قفل های هوشمند استفاده می شود. در واقع قفل های مکانیکی جای خود را به قفل هایی با ظاهر متفاوت و مکانیزم الکترونیکی (قفل الکترونیکی و دیجیتال) داده اند.
نصب و تعمیر قفل هوشمند باشگاهی,قفل الکترونیکی کمدی

نصب و تعمیر قفل هوشمند باشگاهی، قفل کمد باشگاه، قفل الکترونیکی کمدی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی از قفل هوشمند الکترونیکی برای بستن کمد های داخل استخر، باشگاههای ورزشی استفاده می شود. قفل هوشمند باشگاهی امنیت کمد های باشگا ههای ورزشی را نسبت به کمدهای مجهز به قفل های قدیمی کلید خور بالا می برد.
نصب و تعمیر قفل استخری, قیمت قفل کمد استخری

نصب و تعمیر قفل استخری، قفل الکترونیکی کمد استخر، قیمت قفل کمد استخری

قفل استخری نوع قفل الکترونیکی و تخصصی است که متناسب با باشگاهها و سالن های ورزشی و بدنسازی، سالن های فوتبال، سالن های فوتسال،  استخرها و حتی ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی، طراحی و تولید میشوند.
قفل الکترونیکی,قفل الکترونیکی کمد,خرید قفل الکترونیکی ,قیمت قفل الکترونیکی

قفل الکترونیکی کمدی | خرید قفل الکترونیکی کمد

. استفاده از قفل الکترونیکی کمدی محدودیت خاصی ندارد و علاوه بر منزل، در مجموعه‌های ورزشی، استخر، سونا، سالن‌های بدن‌سازی، هتل‌ها، ‌ رختکن‌ها و انواع کمدهای چوبی، فلزی، MDF و ...کاربرد دارند.