هوشمندسازی منازل,قفل دیجیتال,قفل هوشمند,خانه هوشمند

هوشمندسازی ساختمان | تاثیر قفل دیجیتال در هوشمندسازی منازل

  • 02/08/1401 11:03:10 ق.ظ
  • 2825 نفر

هوشمند سازی ساختمان

در باور ما ایده آل ترین حالت استفاده  از تکنولوژی زمانی است که حضور آن نامرئی گردد، در واقع زمانی به این نقطه می رسیم که تمرکز ما بیشتر بر روی کاری که انجام می دهیم باشد، نه ابزاری که با آن کار می کنیم. جای هیچ گونه شکی نیست که به لطف موهبت های بیشمار تکنولوژی، انسان ها وضعیت بهتری برای زندگی، پیدا کرده اند. هوشمند سازی ساختمان، دانش و مهارت ساختن و خلق کردن را برای کنترل و تسلط برمحیط پیرامون در اختیار انسان ها قرار داده است.

هدف از هوشمند سازی ساختمان چیست؟

شعار اصلی هوشمند سازی ساختمان مبتنی بر این است که فناوری در خدمت زندگی ما باشد، نه اینکه ما در خدمت فناوری!!! در این راستا به جراًت می توان ادعا کرد که کلمه خانه هوشمند، خاص ترین و متفاوت ترین تجربه ای است که مردم تا به حال ازارتباط با تکنولوژی لمس کرده اند. البته درمورد ساختمان هوشمند تعریف ها، برداشت ها و استنباط های بیشماری نیزمطرح شده است که خیلی هم مورد قبول و قابل توجه است. مانند بسیاری از شرکت های خودروسازی که هریک از آنها، تعریف خاص خود را در مورد محصولی که تولید نموده اند دارند، که حتما منشا این تفاوت، مربوط به  اولویت بندی های آنهاست. فاکتورهایی نظیر، شتاب، حداکثرسرعت، استحکام بدنه، کیفیت بالای قطعات و… که در تمام شرکت ها به یک شکل طبقه بندی نمی شوند و یا بازهم ازاین دست می توان به ارزش ها و یا معیارهای کمپانی های بزرگ تولید تلفن های هوشمند اشاره نمود که هر یک از آنها استنباط و هدف منحصر به فرد خود را در این صنعت دنبال می کنند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله مربوط به هوشمندسازی باشگاه را هم مطالعه بفرمایید.

امکانات خانه هوشمند

  •  کنترل هوشمند روشنایی

  • سیستم کنترل پرده/ کرکره/ سایبان/درب اتومات

  • سیستم کنترل از راه دور ساختمان

  • سیستم سرمایش و گرمایش

  • قفل هوشمند و دیجیتال

و....


کنترل هوشمند روشنایی

نظر به اینکه سیستم های روشنایی، سهم عمده ای از مصرف انرژی در یک ساختمان را شامل می شوند؛ در یک سیستم هوشمند ساختمان با بهره گیری از سنسورهای تشخیص حضور، سنسورهای تشخیص نور محیط و نصب کلیدهای هوشمند علاوه بر امکان تنظیم میزان نوردهی محیط، مصرف انرژی تا حد چشمگیری کاهش می یابد. بطور کلی امکاناتی که در راستای کنترل روشنایی در یک خانه هوشمند در اختیار کاربران قرار می گیرد می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
•    قابلیت کنترل سیستم روشنایی به طورمجزا در هر ناحیه
•    قابلیت کنترل سیستم روشنایی بر اساس سناریو های مختلف مثل: سناریو ورود، خروج، مهمان، خواب، و ...

هوشمندسازی منازل

سیستم کنترل پرده/ کرکره/ سایبان/درب اتومات

با استفاده از سیستم هوشمند می توان براحتی انواع مدلهای پرده، کرکره و سایبان را براحتی و با روش های مختلف کنترل نمود. شما با این سیستم می توانید با بهره گیری از کلیدهای هوشمند و  تاچ پنل در قالبهای دستوری مختلف همچون دستور مستقیم ، سناریو و یا حتی با ارسال پیام کوتاه از راه دور نیز آنها را کنترل نمایید. در سیستم هوشمند پرده ها می توانند در صورت تمایل کاربر بصورت اتوماتیک در زمانهای مختلف و یا تحت عواملی همچون تمایز شدت نور داخل و خارج ساختمان و یا شدت گرمای محیط  باز وبسته شوند بدون آنکه نیاز به صرف وقت و انرژی خاصی جهت مدیریت وضعیت پرده ها باشد.

برق اضطراری هوشمند

در یک خانه هوشمند میتوانیم با نصب UPS امکان برق دهی به کلیه روشناییهای ساختمان در صورت قطع برق و بدون نیاز به سیمکشی متفاوت، میسر می شود.به این صورت که با قطع برق UPS به طور خودکار وارد مدار شده و با کنترل تعداد چراغهای روشن بر اساس اولویتهای تعیین شده، علاوه بر اینکه امکان برق دهی به کلیه روشناییهای ساختمان فراهم می شود، از ایجاد بار اضافه برای upsنیز جلوگیری خواهد شد. البته این ویژگی از جمله امکانات خانه هوشمند کوباکو میباشد که به دلیل طراحی سیستم در داخل کشور با سیستم خانه هوشمند یکپارچه پیاده سازی میشود.

سیستم سرمایش و گرمایش 

برای کنترل سیستم سرمایش و گرمایش که به وسیله دستگاه تهویه مطبوع انجام می پذیرد دمای پیش فرض توسط کاربرتنظیم گردیده (Set Point) و شروع به فعالیت می نماید. دراین حالت زمانی که دمای فضای مذکور به حد مطلوب رسید فرمان توقف فعالیت سیستم سرمایش و گرمایش توسط برنامه از پیش تعیین شده صادر می گرددکه منجر به کاهش مصرف انرژی می انجامد.

سیستم کنترل از راه دور ساختمان 

کلیه اماکنی که به سیستم هوشمند مجهز شده اند قابلیت کنترل از راه دور ( خارج از ساختمان) از طریق تلفن همراه، اینترنت (GPRS) و SMS را دارا می باشند. این امکان ما را قادر می سازد تا به بهترین نحو ممکن محیط را برای استفاده و کنترل، آماده و مهیا سازیم. 

قفل هوشمند

سیستم کنترل موارد امنیتی و حفاظتی  (استفاده از قفل هوشمند و دیگر تجهیزات)

برقراری ایمنی و امنیت در یک ساختمان مسکونی همواره یکی از دغدغه های ساکنین بوده است. در یک خانه هوشمند علاوه بر سیستم های پسیو نظیر آژیرها و آلارم ها، دتکتورهای حضور، دتکتورهای تشخیص شکسته شدن شیشه و سنسورهای درب و پنجره سیستم های اکتیوی نظیر شبیه سازی حضور نیز در بحث سیستم امنیتی وارد می شوند. از جمله امکاناتی که سیستم هوشمند در بحث ایمنی و  امنیت در اختیار ساکنین قرار می دهد، میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:
•    قابلیت فعال کردن سیستم امنیتی براساس مدهای امنیتی  متفاوت نظیر خروج از منزل، مسافرت، شب و ...
•    درصورت ورود شخص غیر مجاز به داخل منزل آلارم های لازم داده می شود و همچنین در صورت عدم حضور ساکنین در منزل سیستم هوشمند به صاحبخانه SMS  ارسال می کند.
و .....

قفل در هوشمند (Smart Door lock)

تنها وسایل داخل خانه نیست که می‌تواند به تلفن و تبلت وصل شود؛ با داشتن قفل هوشمندی مانند قفل Schlage، کنترل بیشتری بر اینکه چه کسی می‌تواند وارد خانه شود، دارید. به جای آن که کلیدها را به کسی دهید و هرگز نتوانید آن را بازگردانید، می‌توانید برای قفل در خانه خود کد بگذارید و یا با برنامه‌ای آن را کنترل کنید و هنگامی که دیگر نیازی به آن ندارید می‌توانید این دسترسی را لغو کنید. نصب قفل هوشمند دشوارتر از تعویض قفل استاندارد نیست و راهی آسان برای ورود به خانه‌های هوشمند محسوب می‌شود.

انواع مختلفی از قفل هوشمند جود دارد که میتوانید از آن ها برای هوشمند سازی منزل خود استفاده کنید..مانند:قفل کارتی ، قفل رمزدار، قفل تشخیص چهره و .....

نصب و تعمیر قفل هوشمند باشگاهی,قفل الکترونیکی کمدی

نصب و تعمیر قفل باشگاهی، قفل کمد باشگاه، قفل الکترونیکی کمدی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی از قفل هوشمند الکترونیکی برای بستن کمد های داخل استخر، باشگاههای ورزشی استفاده می شود. قفل هوشمند باشگاهی امنیت کمد های باشگا ههای ورزشی را نسبت به کمدهای مجهز به قفل های قدیمی کلید خور بالا می برد.
قفل الکترونیکی کمد

قیمت قفل الکترونیکی کمد

استفاده از قفل الکترونیکی کمدی محدودیت خاصی ندارد و علاوه بر منزل، در مجموعه‌های ورزشی، استخر، سونا، سالن‌های بدن‌سازی، هتل‌ها، ‌ رختکن‌ها و انواع کمدهای چوبی، فلزی، MDF و ...کاربرد دارند.
قفل روستیک,قفل دیجیتال کمد

قفل روستیک

قفل روستیک یکی از انواع قفل های دیجیتال کمد است. بسیاری از مراکز ورزشی از قفل دیجیتال کمدی جهت حفاظت از دارایی های ارزشمند اعضای خود مانند کیف پول و تلفن همراه استفاده می نمایند. در واقع قفل کمدی محصولی است که به راحتی بر روی انواع کمدها نصب شده و به جای استفاده از کلید از رمز، کارت و یا مگنت برای باز نمودن درب کمد استفاده می شود.
قفل کارتی,قفل کارتی هوشمند

قیمت خرید قفل کارتی، قفل هتلی + دستگیره کارتی درب چوبی

قفل الکترونیکی کارتی به مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی که در طول زمان و تکامل علم و فناوری ایجاد و ساخته شده , امروزه در بین مردم در استفاده در مراکز مهم , سازمان ها و ادارجات خصوصی و دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.