قفل مکانیکی,قفل هوشمند باشگاهی,قفل مکانیکی کمد باشگاه

مشکلات قفل های مکانیکی کمد باشگاه | مقایسه قفل مکانیکی و دیجیتال باشگاهی

 • 21/09/1398 10:25:56 ب.ظ
 • 1604 نفر

قفل یکی از پرکاربردترین وسایل در زندگی جامعه است. و هدف از ساخت آن افزایش امنیت آپارتمان ها و ساختمان های مختلف و جلوگیری از ورود غیر مجاز می باشد. قفل ها با توجه به استفاده های متفاوتی که از آنها می شود انواع مختلفی دارند.
بطور کلی قفل ها را به دو دسته مکانیکی و دیجیتالی می توان تقسیم نمود.

ویژگی های قفل مکانیکی

قفل مکانیکی به همان قفل های قدیمی گفته می شود که با کلید باز می‌شوند و به دلیل قیمت پایینی که دارند، همیشه مورد استقبال جامعه قرار داشته اند. مهمترین مشکلی که قفل های مکانیکی دارند، استفاده از کلید می باشد. زیرا کلید معایب مختلفی مانند:
احتمال گم شدن، امکان کپی کردن و امنیت کم، حجیم بودن دسته کلید و جابجایی سخت آن، احتمال جا گذاشتن کلید و پشت درب ماندن و… را دارد.
ضمن اینکه اگر کلید قفل مکانیکی گم شود احتمالا مجبور خواهید شد که قفل را کاملا تعویض نمایید. و همچنین در صورت شکستن و یا آسیب دیدن کلید باید به قفل و کلید سازی مراجعه نمایید. برای باز کردن قفل های مکانیکی روش های متعددی وجود دارد و این باعث کم شدن امنیت آنها و راحت تر شدن کار سارقین می شود.

مشکلات قفل های قدیمی در رختکن باشگاه ها :

نسل جدید قفل استخری و یا قفل های کمد باشگاه انقلابی در صنعت مدرنیزه کردن باشگاه ها بود . مدیران مشکلات فراوانی با  قفل استخری مجموعه خود داشتند که در ذیل به اختصار به شرح آن ها میپردازیم :

 امنیت قفل کمد باشگاه 

قفل های کمدی قدیمی یا به اصطلاح کلیدی با توجه به ساده بودن ساختار مکانیکی آنها بسیار آسیب پذیر و کم امنیت بودند . گاها سارقان ، قفل کمد باشگاه قدیمی را با استفاده از سنجاق سر و یا ابزار آلات مکانیکی به راحتی باز می نمودند و این امر از دغدغه های صاحبان باشگاه با قفل استخری مکانیکی بود.

مفقود شدن کلید ها 

با توجه به کوچک بودن اندازه کلید ها در قفل کمد باشگاهی قدیمی ، گاها نگهداری کلید توسط اعضا باشگاه بسیار سخت میباشد . همچنین در مواردی که از این قفل ها در استخر ها و مجموعه های آبی به غنوان قفل استخری استفاده شود ، نگهداری از کلید دز مایو و لباس شنا بسیار دشوار میباشد.

 کیفیت پایین قفل کمد باشگاه 

قفل های کمدی کلیدی با توجه به اینکه کلید و قفل به صورت دایم و با ترافیک بالا با هم در تماس هستند امکان اصطحلاک و خرابی را بسیار بالا میبرد . همچنین با توجه به استفاده کودکان و یا افراد متفاوت با فرهنگ های متفاوت ، عدم استفاده صحیح از کلید نیز باعث خرابی قفل میگردد. از دیگر مشکلات شایع ، استفاده از این قفل ها در محموعه های آبی به عنوان قفل استخری و یا قفل کمد استخر میباشد . با توجه به ورود کلید در آب و همچنین وجود رطوبت و بخارات آب در محیط امکان زنگ زدگی قفل استخری به شدت بالا میرود.

عدم امکان استفاده از اتوماسیون

مدیران معمولا اطلاعاتی در مورد شخص استفاده کننده از کمد باشگاهی در حال استفاده از قفل های سوییچی قدیمی ندارند . به طور کلی با نسل جدید قفل استخری ، مدیران میتوانند شرایط اشغال و یا آزاد بودن قفل استخری را از طریق کامپیوتر چک نمایند ، و از موارد اتوماسیون استفاده نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اتوماسیون پیشنهاد میگردد مقاله هوشمندسازی باشگاه را مطالعه بفرمایید.

ویژگی های قفل دیجیتال

قفل های دیجیتال دارای چند نوع می باشند:
قفل دیجیتال ساده که تنها با وارد کردن رمز ورود این قفل را می توانید باز کنید.با عنوان قفل رمزدار هوشمند.
• قفل دیجیتال کارتی که باز کردن آنها به وسیله یک کارت انجام میگیرد.قفل کارتی
• قفل دیجیتال مجهز به سنسور اثر انگشت که با وارد کردن اثر انگشت معتبر قفل باز میشود.قفل اثر انگشتی
قفل های دیجیتال امنیت بسیار بالایی دارند بعنوان قفل ضد سرقت استفاده می شوند و همچنین استفاده از آنها، هنگام باز کردن درب راحت و سریع می باشد. قفلهای دیجیتال بر روی انواع درب های مختلف مانند چوبی شیشه ای فلزی و… قابل نصب هستند. برای استفاده از آنها می توانید از رمز ۴ تا ۱۲ رقمی قفل دیجیتال را به خاطر سپرده و تنها با وارد کردن آن درب را باز کنید.
اما اگر نگران فراموش شدن رمز هستید، می‌توانید از قفل دیجیتال کارتی استفاده کنید. جالب است بدانید که می توانید کارت مترو را نیز به عنوان کارتی برای باز کردن قفل استفاده نمایید. ضمن اینکه اگر کارت قبلی خود را گم کردید کافی است آن را سوزانده و برای قفل دیجیتالی خود یک کارت جدید تعریف کنید. و با توجه به مورد نیاز نبودن کلید در آن، دیگر نگرانی گم شدن کلید را نخواهید داشت.

مزایای قفل هوشمند نسبت به قفل مکانیکی کمد باشگاه

شاید هزینه اولیه قفل الکترونیکی کمد کمی بیشتر از قفل مکانیکی باشد اما به دلایل زیر سرمایه گذاری روی آن ها بهتر است:

 • راحت تر است: در بعضی مواقع مانند هنگام شنا، در جشنواره ها، یا کار کردن و … مردم ترجیح میدهند کلیدی نزد خودشان نگه داری نکنند. زیرا در این زمان ها نگه داشتن کلید اذیت کننده و یا احتمال گم شدن آن زیاد است.
 • مصرف کلید کمتر: هر کسی که با این کمد های قدیمی کار کرده است می داند کلید ها چطور خراب یا گم می شوند. با قفل الکترونیکی کمد دیگر نیاز به کلید نیست. در سیستم قفل الکترونیکی کمد کارت کمد راحت تر و ارزان تر جایگزین کلید جدید می شود.
 •  کاهش ساییدگی یا پارگی: مکانیزم فیزیکی به دلیل سایش و یا شکستن بیشتر از قفل الکترونیکی کمد در معرض این اتفاقات هستند. قفل الکترونیکی کمد به دلیل وارد کردن کد و یا کشیدن کارت کمتر در معرض شکستن یا خراب شدن هستند.
 •  پرسنل کمتر: در یک سیستم معمولی کسی نیاز به مراقبت از کلید ها برای دریافت و دادن کلید به مشتریان است. در یک سیستم الکترونیکی، شما می توانید به کاربران اجازه دهید کدهای خود را به یاد بیاورند، زمان و هزینه کارکنان را هدر ندهید.
 • امنیت بالا: در بعضی از کمد های معمولی امکان باز شدن قفل آن ها وجود دارد که این قفل های الکترونیکی کمد به هیچ عنوان هنگام قفل قابل باز شدن نیستند.
 • افزایش درامد: این قفل ها علاوه بر ویژگی های بالا می توانید به عنوان نمایندگی قفل الکترونیکی کمد منبع درامد باشید.
 •  زیبایی چشمگیر: یک سالن با کمد های دارای قفل الکترونیکی کمد می تواند زیبایی چشمگیری به سالن بدهد.
 • انعطاف پذیری بیشتر: قفل های الکترونیکی کمد با سهولت بیشتر از قفل های مکانیکی مجددا تنظیم می شوند. مقدار شارژ، کد هر قفل، زمان قفل شدن و غیره، همه به راحتی برطرف شده و آزمایش می شوند.
 •  نظارت ساده تر: نظارت بر روی قفل های الکترونیکی کمد بسیار ساده تر از قفل های مکانیکی است.

جمع بندی: مقایسه قفل مکانیکی و دیجیتال

اگر بخواهیم از لحاظ امنیت، مقایسه قفل مکانیکی و دیجیتال را انجام دهیم، می شود گفت، قفل های مکانیکی به دلیل وجود داشتن روش های متفاوت برای باز کردن آن ها، در مقایسه با قفل های دیجیتالی از امنیت کمتری برخوردار هستند. قفل دیجیتال تنها با رمز کارت یا اثر انگشت باز می‌شود و سارقین نمی توانند با وارد کردن چند باره رمز قفل، آن را باز کنند زیرا حافظه قفل می تواند متوجه دستکاری اشخاص غیر مجاز شود.
از لحاظ هزینه پرداختی قفل های دیجیتال به دلیل امکانات بسیار بیشتر و امنیت بالاتر، نسبت به قفل های مکانیکی گران تر هستند.
در مورد آسان بودن استفاده، باید گفت، استفاده از قفل های دیجیتال راحت تر بوده و معایبی که قفل های مکانیکی دارند مانند گم شدن یا شکستن کلید و.. را ندارد. و در هنگام استفاده از آنها دیگر نگرانی گم شدن کلید و پشت در ماندن را نخواهید داشت.
 

قفل دیجیتال,قفل هوشمند,قفل دیجیتالی

نصب و تعمیر قفل دیجیتالی، قفل هوشمند، قیمت قفل هوشمند دیجیتال

امروزه جهت بازکردن انواع درب ها، از قفل های هوشمند استفاده می شود. در واقع قفل های مکانیکی جای خود را به قفل هایی با ظاهر متفاوت و مکانیزم الکترونیکی (قفل الکترونیکی و دیجیتال) داده اند.
نصب و تعمیر قفل هوشمند باشگاهی,قفل الکترونیکی کمدی

نصب و تعمیر قفل هوشمند باشگاهی، قفل کمد باشگاه، قفل الکترونیکی کمدی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی از قفل هوشمند الکترونیکی برای بستن کمد های داخل استخر، باشگاههای ورزشی استفاده می شود. قفل هوشمند باشگاهی امنیت کمد های باشگا ههای ورزشی را نسبت به کمدهای مجهز به قفل های قدیمی کلید خور بالا می برد.
نصب و تعمیر قفل استخری, قیمت قفل کمد استخری,قفل استخری

قیمت قفل استخری ، قفل کمد استخری | قفل الکترونیکی کمد استخر

قفل استخری نوع قفل الکترونیکی و تخصصی است که متناسب با باشگاه ها و سالن های ورزشی و بدنسازی، سالن های فوتبال، سالن های فوتسال،  استخرها و حتی ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی، طراحی و تولید میشوند.
قفل الکترونیکی,قفل الکترونیکی کمد,خرید قفل الکترونیکی ,قیمت قفل الکترونیکی

قفل الکترونیکی کمدی | خرید قفل الکترونیکی کمد

. استفاده از قفل الکترونیکی کمدی محدودیت خاصی ندارد و علاوه بر منزل، در مجموعه‌های ورزشی، استخر، سونا، سالن‌های بدن‌سازی، هتل‌ها، ‌ رختکن‌ها و انواع کمدهای چوبی، فلزی، MDF و ...کاربرد دارند.