قفل ضد شوک,رمز ادمین قفل هوشمند,امنیت در قفل دیجیتال

امنیت در قفل دیجیتال و دستگیره الکترونیک | رمز ادمین قفل دیجیتال

  • 28/07/1400 09:45:50 ق.ظ
  • 2314 نفر

راحتی قفل هوشمند بزرگترین و صریح ترین دلیل برای سریعا پذیرفته شدن آن است. اما سوال اصلی اینجاست؛ آیا امنیت کافی ایجاد می کند؟
این تا حدودی به بدنه فیزیکی قفل آویز بستگی دارد. تعداد زیادی از قفل آویزهای هوشمند موجود در بازار، غل هایی دارند که از مواد قوی ساخته شده است و بدنه قوی و نیز مقاوم دارند. بصورت فیزیکی سطح از امنیت مشابه با قفل های سنتی را فراهم می کنند.
حال، در این مورد کاملاً جدید و متفاوت ویژگی هایی است که قفل هوشمند فراهم می کند. همانگونه که قبلا بحث شد، راحتی و استفاده آسان از قفل هوشمند بسیار مناسب است.
ویژگی های امنیتی دیگر آن مانند اشتراک گذاری از راه دور و لغو دسترسی، پیگیری و نظارت بی وقفه فعالیت های قفل و برنامه ریزی برای دسترسی، اطمینان می دهند که هرگونه مزاحمتی قبل از ایجاد هر نوع صدمه ای شناسایی می شود.

دستگیره الکترونیکی با امنیت بالا

امروزه با پیشرفت صنعت الکترونیک، دستگیره الکترونیکی سیستم ضد شوک یکی از مزایای دستگیره دیجیتال است.برای ایجاد حفاظت بهتر و بیشتر از مکانهای خصوصی و نیز ایجاد آسایش و اطمینان خاطر برای همه افراد، طراحی شده اند. سیستم های الکترونیک یکی از  زمینه های تخصصی و فنی مجموعه ماداکتو در تولید محصولات با کیفیت امنیتی است.

دستگاه دستگیره الکترونیکی بر روی درب های ورودی نصب می شود، و در مکانهایی که نیاز به محدود کردن دسترسی و تردد افراد وجود دارد، استفاده می شود. دستگیره الکترونیکی، دارای یک میکروکنترولر و حافظه طراحی شده است، یک میکروکنترلر 8051 که به عنوان مرکز فرماندهی می باشد و اجزایی مانند کارت ها و صفحه کلید با آن در ارتباط هستند. فرمان باز و بسته شدن را صادر می کنند. حافظه این دستگاه ها برای حفظ اثر انگشتها (در قفل اثر انگشتی) و رمزهای تعریف شده(قفل رمزدار) برای ورود افراد مجاز می باشد. قفل امنیتی هوشمند بهترین راه حل برای افزایش امنیت خانه و محل کار است.

مزایای قفل دیجیتال و دستگیره الکترونیک که باعث ایجاد امنیت بیشتر میشود:

سیستم ضد سرقت قفل دیجیتال

در صورت ضربه زدن به دستگاه و وارد کردن اثر انگشت یا رمز اشتباه به دستگاه به صورت مکرر سیستم ورد قفل به مدت 60 ثانیه غیر فعال میشود و دستگاه شروع به آلارم دادن میکند.

سیستم ضد شوک قفل هوشمند

در صورت اشتباه وارد کردن رمز عبور به صورت مکرر و یا ضربه زدن به درب یا قفل الکترونیکی آلارم دستگاه به صدا در آمده و سیستم قفل دیجیتال برای چند ثانیه از کار می افتد. قفل هوشمندی که  مجهز به سیتم ضد شوک می باشد اگر شخصی بخواهد با وارد کردن برق غیر مجاز قفل را تخریب کند به قفل هیچ آسیبی نمی رسد.

امنیت در قفل هوشمند

سیستم اعلام حریق دستگیره دیجیتال

در صورت بروز آتش‌سوزی در محل کار یا زندگی، قفل الکترونیکی به شما هشدار داده و درب برای خارج شدن به موقع به صورت خودکار باز می گردد.

قفل هوشمند مجهز به قفل کودک

این سیستم به شما کمک می‌کند که دیگر نگران بیرون رفتن کودک دلبند و حیوان خانگی خود از منزل نباشید.
دستگیره های الکترونیکی دارای قفل کودک هستند که مانع از خروج و امنیت بیشتر کودکان می شود. این دستگیره ها مجهز به قفل اتوماتیک بوده که پس خروج به صورت خودکار، بسته می شوند. دستگیره های الکترونیکی مجهز به سیستم ضد سرقت و ضد حریق می باشند. و در صورتی که افراد غیر مجاز بخواهند از طریق اثر انگشت و یا رمز غیر مجاز وارد شوند، سیستم هشدار دستگاه، فعال خواهد داد.

مجهز به قفل امنیتی هوشمند

با فعال کردن این سیستم دیگر کسی حتی با داشتن کارت و رمز و یا اثر انگشت بدون اجازه شما نمی‌تواند به قفل دیجیتال دسترسی داشته باشد.

کنترل ورود و خروج افراد با قفل دیجیتال

توسط قفل امنیتی هوشمند می توان تمامی فعالیت ها و ورود و خروج افراد مختلف را ثبت و در صورت نیاز با توجه به تاریخ آن از اطلاعات ثبت شده استفاده نمود. هر بار که از قفل استفاده شده و درب باز و بسته گردد پیامی برای شما ارسال شده و نشان می دهد چه شخصی از منزل خارج شده و یا درب را باز نموده است.

مجهز به سیستم حریم خصوصی

با فعال کردن این سیستم دیگر کسی از بیرون حتی با داشتن اثرانگشت و رمز هم اجازه ورود را نخواهد داشت.

برای اطلاع بیشتر در مورد مزایای قفل هوشمند میتوانید مقاله مرتبط با آن را مطالعه بفرمایید.

رمز ادمین در قفل دیجیتال چیست؟

 قفل های دیجیتالی دارای سطوح دسترسی مختلفی هستند، یکی از این سطوح دسترسی در این قفل ها، سطح دسترسی ادمین است.
این سطح دسترسی در اختیار فردی قرار دارد که صاحب قفل است و نباید این دسترسی را به همه افراد بدهیم، به این دلیل که تمام دسترسی ها به همه بخش ها در این سطح دستزسی وجود دارند. و فردی که این سطح دسترسی را داشته باشد میتواند به همه تنظیمات قفل دسترسی دااشته باشد.
به عنوان مثال در صورتی که فردی به رمز ادمین دسترسی داشته باشد میتواند دور از چشم شما یک کارت یا رمز عبور را برای خودش تعریف نماید و دور از چشم شما از آن استفاده نماید.
همچنین باید در نگهداری از این رمز دقت لازم را داشته باشید به این دلیل که اگر این رمز را فراموش نمایید دیگر نمیتوانید تنظیمات قفل دیجیتال را تغییر دهید و بخش های مختلف دسترسی داشته باشید و یا رمز های جدیدی تعریف نمایید و به نوعی قفل از دست رفته خواهد شد.

رمز ادمین قفل هوشمند


دسترسی های رمز ادمین در قفل دیجیتال

زمانی که رمز ادمین را وارد میکنید و وارد تنظیمات  به عنوان مدیر قفل میشوید. دسترسی های بیشتری خواهید داشت. که شامل موارد زیر هستند.
1. امکان حذف دسترسی افراد دیگر
2. امکان فعال یا غیر فعاال کردن ویژگی های امنیتی قفل
3. امکان راه اندازی قفل دیجیتالی
4. امکان تغیر رمز افراد.
5. ثبت دسترسی جدید
6. ثبت کارت، اثر انگشت یا رمز دیجیتالی

نکات امنیتی مهم در مورد رمز ادمین قفل هوشمند

1. رمز ادمین قفل هوشمند بسیار اهمیت دارد و نباید آن را به همه افراد بدهیم.
2. حتما پس از تحویل قفل، رمز ادمین پیش فرض آن را تغییر دهید.
3.رمز ادمین را در حتما جایی یادداشت نمایید و در محل امنی قرار دهید. تا از فراموش کردن آن جلوگیری شود.

نصب و تعمیر قفل هوشمند باشگاهی,قفل الکترونیکی کمدی

نصب و تعمیر قفل باشگاهی، قفل کمد باشگاه، قفل الکترونیکی کمدی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی از قفل هوشمند الکترونیکی برای بستن کمد های داخل استخر، باشگاههای ورزشی استفاده می شود. قفل هوشمند باشگاهی امنیت کمد های باشگا ههای ورزشی را نسبت به کمدهای مجهز به قفل های قدیمی کلید خور بالا می برد.
نصب و تعمیر قفل استخری, قیمت قفل کمد استخری,قفل استخری

قیمت قفل استخری ، قفل کمد استخری | قفل الکترونیکی کمد استخر

قفل استخری نوع قفل الکترونیکی و تخصصی است که متناسب با باشگاه ها و سالن های ورزشی و بدنسازی، سالن های فوتبال، سالن های فوتسال،  استخرها و حتی ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی، طراحی و تولید میشوند.
قفل الکترونیکی,قفل الکترونیکی کمد,خرید قفل الکترونیکی ,قیمت قفل الکترونیکی

قفل الکترونیکی کمدی | خرید و قیمت قفل الکترونیکی کمد

. استفاده از قفل الکترونیکی کمدی محدودیت خاصی ندارد و علاوه بر منزل، در مجموعه‌های ورزشی، استخر، سونا، سالن‌های بدن‌سازی، هتل‌ها، ‌ رختکن‌ها و انواع کمدهای چوبی، فلزی، MDF و ...کاربرد دارند.
قفل روستیک,قفل دیجیتال کمد

قفل روستیک

قفل روستیک یکی از انواع قفل های دیجیتال کمد است. بسیاری از مراکز ورزشی از قفل دیجیتال کمدی جهت حفاظت از دارایی های ارزشمند اعضای خود مانند کیف پول و تلفن همراه استفاده می نمایند. در واقع قفل کمدی محصولی است که به راحتی بر روی انواع کمدها نصب شده و به جای استفاده از کلید از رمز، کارت و یا مگنت برای باز نمودن درب کمد استفاده می شود.