قیمت قفل هوشمند,عوامل تاثیرگذار بر قیمت قفل هوشمند,قیمت قفل دیجیتال,قیمت قفل الکترونیکی

عوامل موثر بر قیمت قفل هوشمند و دیجیتال

  • 11/01/2023 10:38:33 ق.ظ
  • 2794 نفر

قیمت قفل هوشمند یکی از چند سوال در مورد قفل هوشمند است که در ذهن افراد ایجاد میشود.
قیمت قفل هوشمند به عوامل متعددی بستگی دارد.که در اینجا سعی میکنیم تعدادی از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت قفل هوشمند را بیان کنیم همچنین سعی داریم نگاه کوتاهی به ویژگی های یک قفل هوشمند و دیجیتال با کیفیت داشته باشیم.

فاکتورهای تعیین کننده قیمت قفل دیجیتالی هوشمند

برای خرید هر کالایی در ابتدا به بررسی قیمت آن کالا میپردازیم، این موضوع در مورد قفل های الکترونیکی هوشمند هم صادق است، به همین دلیل در ادامه فاکتورهای مهم برای تعیین قیمت این قفل هوشمند را بررسی میکنیم.
1. طراحی ظاهری قفل
2. امکان اتصال به هاب هوشمند
3. کشور سازنده قفل
4. جنس بدنه و کیفیت ساخت محصول
5. سیستم های امنیتی به کار رفته در ساخت قفل.
6. تعداد روش های دسترسی به قفل و روش های باز کردن درب
 

طراحی ظاهری قفل هوشمند

قفل های مکتنیکی قدیمی از لحاظ ظاهر دیگر مورد پسند نیست و جای خود را به قفل هوشمند داد.قفل هوشمند زمانیکه رو درب نصب میشود جلوه خاصی به درب منزل شما میدهد و یک ظاهر خاص و شیک ایجاد میکند.
حال اگر این طراحی زیباتر باشد و در ساخت آن از متریال با کیفیت تر استفاده شود که باعث زیباتر شدن و مقاوم تر شدن بدنه قفل شود مسلما روی قیمت نهایی قفل تاثیر میگذارد.

امکان اتصال به هاب هوشمند

قفل هوشمند امکان متصل شدن به هاب هوشمند را دارد. به طور کلی دستگیره هوشمند را می توان توسط رمز عبوری و کلید اضطراری کنترل نمود. اما می توان آن را با استفاده از ماژول های مختلف، به سایر سیستم های هوشمند متصل نمود. همچنین با استفاده از هاب هوشمند می توان آن را توسط تلفن همراه و از راه دور باز و بسته نمود.

قیمت قفل هوشمند

کشور سازنده قفل هوشمند و دیجیتال

قفل ها هوشمند ممکن است ساخت کشورهای مختلف باشند که بر این اساس با کیفیت و قیمت متفاوت به بازار عرضه میشنود.کشورهای زیادی در زمینه ساخت قفل دیجیتال فعالیت دارند و محصولات خود را به بازار عرضه میکنند از جمله :اتریش 

جنس بدنه و کیفیت ساخت محصول

ز مهمترین وظایف یک دستگیره دیجیتال ایجاد امنیت می باشد لذا برای ایجاد امنیت باید دستگیره دارای بدنه ای محکم و از جنس فلز باشد تا براحتی نتوان آنرا دستکاری و باز نمود و جالب است که بسیاری از دستگیره ها فقط جنبه ظاهری را حفظ کرده اند و متاسفانه بدنه هایی از جنس پلاستیک دارند که از نظر امنیت بسیار ضعیف هستند پس حتما در هنگام انتخاب دستگیره فقط جنبه ظاهری آنرا نبینید و حتما جنس بدنه را تست کنید تا از نظر ایمنی دارای بدنه مستحکمی باشد .

سیستم های امنیتی به کار رفته در ساخت قفل

تصور کنید می خواهید با وارد کردن رمز ورود درب واحد خود را باز کنید با این شرایط که یک نصاب یا تعمیر کار هم کنار شماست و قصد ورود به منزل را دارد اگر رمز را جلوی آن شخص وارد کنید ان فرد می تواند رمز را به خاطر بسپارد و در زمان دیگری با آن وارد منزل شما شود حال چه می کنید ؟
نگران نباشید اگر دستگیره شما از برند معتبری باشد دارای حالتی است به نام تابع خیالی و استفاده از آن به این صورت است برای مثال: رمز ورود شما 6 رقمی و 123456 می باشد ( البته هیچ وقت از رمزهای ساده و قابل حدس استفاده نکنید ) حال شما برای بازکردن درب می توانید چند عدد تصادفی قبل و چند عدد تصادفی بعد از این رمز 6 رقمی را وارد کنید تا رمز وارد شده شما یک چند 10 یا 15 رقمی شود و به خاطر سپردن آن دشوار شود برای مثال دستگیره های دیجیتال  تا 20 رقم را می تواند به عنوان تابع خیالی محاسبه کند یعنی می توانید 31066733221234566891 را وارد کنید که به هیچ وجه نمی توان آنرا حفظ نمود و چون رمز 123456 را یکبار به درستی در میان رمز وارد شده آورده اید دستگیره آنرا تشخیص داده و درب را باز می کند . این قابلیت را از فروشنده بخواهید و به گفته آن بسنده نکنید و حتما همان جا تست کنید.

تعداد روش های دسترسی به قفل و روش های باز کردن درب

در قفل هوشمند روش های متعددی برای دسترسی به قفل و باز کردن درب وجود دارد. ازجمله استفاده از اثر انگشت در قفل اثرانگشتی. استفاده از کارت در قفل کارتی. استقاده از رمز در قفل رمزدار. قفل تشخیص چهره در قفل تشخیص چهره. حتی میتوان از ترکیب این روش های در یک قفل استفاده کرد که به طبع قیمت این قفل ها بیشتر از قفل هایی است که تنها از یک روش امنیتی استفاده میکنند. قفل تشخیص چهره در دسته قفل بیومتریک قرار دارند.

قفل هوشمند دیجیتال

روش دسترسی امن در قفل هوشمند

بهترین قفل هوشمند هایی که مورد استفاده قرار میدهید لازم است ویژگی هایی را داشته باشند تا از کپی و هک شدنشان جلوگیری شود، در حال حاضر میتوان گفت که بهترین روش های دسترسی به دستگیره های امنیتی از طریق روش های بیومتریم است، روش های بیومتریک مواردی مانند: دسترسی اثر انگشت ، تشخیص چهره و تشخیص صدا هستند. بهتر است که برای خرید قفل امنیتی دیجیتال حتما توجه کنید که این مورد در قفل وجود داشته باشد تا از کپی و هک شدن آن جلوگیری شود.

دلایل برتری دستگیره امنیتی نسبت به قفل مکانیکی

اولین و بهترین، برتری قفل های امنیتی در مقایسه با قفل های مکانیکی، دسترسی بدون کلید به این قفل ها است، برای باز کردن و دسترسی داشتن به این قفل ها نیازی به بکارگیری کلید نیست و همین موضوع باعث میشود که، دیگر درد سر های حمل کلید را نداشته باشید و هزینه های زیادی را برای حمل آنها نپردازید. همچنین در صورتی که فردی به دسترسی به قفل امنیتی شما دسترسی داشته باشد، میتوانید به سادگی با استفاده از نرم افزار دستگیره امنیتی آن را تغییر دهید و نیازی به تغییر دادن کل قفل نیست، در گذشته زمانی که کلیدها گم میشدند یا توسط فردی به سرقت میرفتند، مجبور بودید که کل قفل را تعویض کنید، و این امر هزینه های زیادی را برای شما در پی داشت.
 

نصب و تعمیر قفل هوشمند باشگاهی,قفل الکترونیکی کمدی

نصب و تعمیر قفل باشگاهی، قفل کمد باشگاه، قفل الکترونیکی کمدی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی از قفل هوشمند الکترونیکی برای بستن کمد های داخل استخر، باشگاههای ورزشی استفاده می شود. قفل هوشمند باشگاهی امنیت کمد های باشگا ههای ورزشی را نسبت به کمدهای مجهز به قفل های قدیمی کلید خور بالا می برد.
قفل الکترونیکی کمد

قیمت قفل الکترونیکی کمد

استفاده از قفل الکترونیکی کمدی محدودیت خاصی ندارد و علاوه بر منزل، در مجموعه‌های ورزشی، استخر، سونا، سالن‌های بدن‌سازی، هتل‌ها، ‌ رختکن‌ها و انواع کمدهای چوبی، فلزی، MDF و ...کاربرد دارند.
قفل روستیک,قفل دیجیتال کمد

قفل روستیک

قفل روستیک یکی از انواع قفل های دیجیتال کمد است. بسیاری از مراکز ورزشی از قفل دیجیتال کمدی جهت حفاظت از دارایی های ارزشمند اعضای خود مانند کیف پول و تلفن همراه استفاده می نمایند. در واقع قفل کمدی محصولی است که به راحتی بر روی انواع کمدها نصب شده و به جای استفاده از کلید از رمز، کارت و یا مگنت برای باز نمودن درب کمد استفاده می شود.
قفل کارتی,قفل کارتی هوشمند

قیمت قفل کارتی و هتلی + جدیدترین و امن ترین محصولات

قفل الکترونیکی کارتی به مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی که در طول زمان و تکامل علم و فناوری ایجاد و ساخته شده، امروزه در بین مردم در استفاده در مراکز مهم، سازمان ها و ادارجات خصوصی و دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.