نکات مهم در نصب قفل های الکترونیکی,نصب قفل های الکترونیکی,نکاتی که هنگام نصب قفل های الکترونیکی باید رعایت شوند

نکات مهم در نصب قفل های الکترونیکی

  • 05/02/2023 09:26:44 ق.ظ
  • 3008 نفر

نصب قفل های دیجیتالی درب 

قفل هوشمند درب ویژگی هایی دارد که باعث افزایش امنیت و آسایش و راحتی میشود و یا حتی میتوان با استفاده از قفل هایی مثل قفل بیومتریک (قفل تشخیص چهره)، قفل رمز دار و قفل درب اثر انگشتی ورود و خروج منزل خود را کنترل کنید و تحت نظر داشته باشید.اما اگر نکاتی که برای شما ذکر میکنیم رعایت نشوند این قفل ها به درستی عمل نمیکنند و ممکن است خساراتی وارد کنند. 

با رعایت نکات میتوان از نصب قفل دیجیتال مورد نظر نتیجه دلخواه را گرفت اما پیشنهاد ما این است که از متخصصانمجاز برای نصب قفل های الکترونیکی استفاده کنید.

ما در مقالات دیگر مراحل نصب قفل دیجیتال را برای شما توضیح داده ایم و حالا قصد داریم در این مقاله نکاتی را که لازم است قبل از نصب یا هنگام نصب قفل های دیجیتال درب بدانیم به شما بگوییم :

  • استفاده از باتری های مخصوص و مناسب

باتری قفل دیجیتالی

باتری ها وظیفه تامین انرژی اجزای قفل های دیجیتالی مثل تراشه ها، چراغ های LED و مهم تر از همه برد و مغزی قفل را برعهده دارند.زمانی که قفل برای ورود و خروج فعال میشود انرژی زیادی از باتری برای به کار انداختن برد های اصلی و حرکت زبانه ها در مغزی قفل استفاده میشود.

نوع باتری,مقدار ولتاژ و کیفیت باتری نقش مهمی در کار قفل دیجیتالی درب ها دارد و همچنین باتری بی کیفیت و ضعیف باعث کاهش طول عمر قفل میشود.از بین بهترین برند های قفل دیجیتال میتوان به Energizer  و Bexel  اشاره کرد که اگر باتری قوی و استاندارد و مخصوص برای این قفل ها استفاده شود برای مدت زیادی با حداکثر استفاده برای شما کار خواهد کرد.

  • رگلاژ درب با چارچوب قفل از نصب قفل دیجیتال مورد نظر

رگلاژ چارچوب درب قفل از نصب قفل

اگر قفل الکترونیکی را نصب کنید و بعد از آن درب از حالت رگلاز خود خارج شود نه تنها کارایی قفل کم میشود بلکه باعث ایجاد دردسر نیز میشود.اگر رگلاژ درب به هم بریزد کنترل از راه دور و قفل اتوماتیک از کار میافتد و امنیت درب کاهش میابد.

بنابراین بهتر است قبل از نصب و راه اندازی قفل دیجیتال,اگر خودتان بلد هستید درب را دقیق و مطمئن رگلاز کنید یا از متخصصان بخواهید درب این کار را حتما برایتان انجام دهند تا امنیت و کنترل منزل یا اداره شما از بین نرود.

  • استفاده از برند ها معتبر قفل الکترونیکی

برند های قفل الکترونیکی

با پیشرفت تکنولوژی و اقدام زیادی از افراد برای خرید قفل های دیجیتال شرکت های زیادی به تولید قفل های الکترونیکی درب پرداخته اند و رقابت زیادی بوجود آمده است.اما فقط تعداد محدودی از شرکت ها هستند که از نظر و کیفیت و امنیت و طول عمر و غیره محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و تولید و فروش بالایی نیز دارند مشتریان هم دارای رضایت کاملی از این قفل های دیجیتالی هستند.

برند هایی مثل یال، سامسونگ، آگوست، گیت من، Kwikset و Schlage هستند که بهترین قفل های دیجیتالی را تولید و به بازار تمام جهان عرضه میکنند و بهترین کیفیت را نیز دارند و همچنین مشتریان میتوانند با مراجعه به نمایندگان این شرکت ها برای نصب و تعمیر قفل دیجیتال نیز اقدام کنند.

enlightened شرکت ایران لاک هم بعنوان یکی از بهترین نمایندگان معتبر و قابل اطمینان مشتریان برای فروش و پشتیبانی انواع قفل های دیجیتالی در خدمت شما عزیزان است.

  • استفاده از قفل های الکترونیکی و قفل مکانیکی درب به صورت همزمان

قفل الکترونیکی و قفل مکانیکی

برای نصب بعضی از قفل های الکترونیکی مثلا قفل های بدون دستگیره نیازی نیست قفل مکانیکی را جدا کنید و میتوانید از هر دوی آنها به صورت همزمان استفاده کنید والبته این کار هم از نظری باعث کاهش امنیت و از نظر دیگری باعث افزایش امنیت میشود.

البته طبق گفته برخی متخصصان استفاده قفل الکترونیکی و قفل مکانیکی به صورت همزمان امنیت را کاهش میدهد.پس توصیه ما به شما این است که قبل از نصب قفل دیجیتال خود حتما با متخصصان این حوضه مشورت کنید تا باعث ایجاد دردسر و مشکل نشود.

  • اجازه صاحب خانه برای نصب قفل الکترونیکی

مجوز نصب قفل الکترونیکی

بعضی از صاحب خانه ها معتقدند که به عنوان صاحب خانه باید یک کپی از کلید درب در اختیار خود داشته باشند یعنی دسترسی کامل به خانه را داشته باشند اما این کار امنیت و آرامش را کاهش میدهد یا به عبارت دیگر امنیت را به طور کامل از بین میبرد و کار منطقی و عادلانه ای نیست.

بنابراین بهتر است قبل از نصب قفل الکترونیکی درب از صاحب خانه اجازه گرفت و او را متقاعد کرد زیرا بجز افراد خود خانه و آشنایان آنها هیچکس حق ورود به داخل خانه را ندارد.

مطالب و خدمات مشابه:

دستگیره کارتی درب

دستگیره رمزدار

نصب و تعمیر قفل هوشمند باشگاهی,قفل الکترونیکی کمدی

نصب و تعمیر قفل باشگاهی، قفل کمد باشگاه، قفل الکترونیکی کمدی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی از قفل هوشمند الکترونیکی برای بستن کمد های داخل استخر، باشگاههای ورزشی استفاده می شود. قفل هوشمند باشگاهی امنیت کمد های باشگا ههای ورزشی را نسبت به کمدهای مجهز به قفل های قدیمی کلید خور بالا می برد.
قفل الکترونیکی کمد

قیمت قفل الکترونیکی کمد

استفاده از قفل الکترونیکی کمدی محدودیت خاصی ندارد و علاوه بر منزل، در مجموعه‌های ورزشی، استخر، سونا، سالن‌های بدن‌سازی، هتل‌ها، ‌ رختکن‌ها و انواع کمدهای چوبی، فلزی، MDF و ...کاربرد دارند.
قفل روستیک,قفل دیجیتال کمد

قفل روستیک

قفل روستیک یکی از انواع قفل های دیجیتال کمد است. بسیاری از مراکز ورزشی از قفل دیجیتال کمدی جهت حفاظت از دارایی های ارزشمند اعضای خود مانند کیف پول و تلفن همراه استفاده می نمایند. در واقع قفل کمدی محصولی است که به راحتی بر روی انواع کمدها نصب شده و به جای استفاده از کلید از رمز، کارت و یا مگنت برای باز نمودن درب کمد استفاده می شود.
قفل کارتی,قفل کارتی هوشمند

قیمت قفل کارتی و هتلی + جدیدترین و امن ترین محصولات

قفل الکترونیکی کارتی به مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی که در طول زمان و تکامل علم و فناوری ایجاد و ساخته شده، امروزه در بین مردم در استفاده در مراکز مهم، سازمان ها و ادارجات خصوصی و دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.