خرید و قیمت اکسس کنترل، اثر انگشتی

برای خرید و اطلاع از قیمت و مشخصات انواع دستگاه اکسس کنترل می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. این دستگاه مدرن ترین و بروزترین تکنولوژی برای بالا بردن امنیت سازمان و شرکت ها مانند اتاق سرور و یا کلیه اماکن شلوغ و پر رفت و آمد می باشد.

قفل دیجیتال ایران لاک
قفل دیجیتال ایران لاک

اکسس کنترل،Access control device در واقع دسترسی افراد را به یک مکان یا یک وسیله خاص میسر میکند. یک سیستم اکسس کنترل یعنی چه کسانی مجاز به ورود یا خروج است و برای تشخیص و اجازه ورود و خروج افراد به سازمان ها و اماکن امنیتی خاص استفاده میشود این کار باعث بالا بردن امنیت و میزان اطمینان در مراکز می شود. دستگاه اکسس کنترل مجاز بودن یا نبودن ورود و خروج افراد را با استفاده از اثر انگشت و یا رمز و کارت مشخص میکند. همچنین این دستگاه قادر به ثبت کردن رفت و آمد پرسنل نیز می باشد. اکسس کنترل در دستگاه های حضور غیاب و در گیت های کنترل تردد کاربرد دارند.

برای خرید انواع قفل هوشمند و دستگاه اکسس کنترل و اطلاع از مشخصات و قیمت این محصولات با ما تماس بگیرید.

دستگاه اکسس کنترل چیست و چه کاربردی دارد؟

اکسس کنترل یک پنل الکترونیکی است که با توجه به طراحی های متفاوتی که شرکت های تولید کننده انجام می دهند کارایی مختلفی دارند. در یک نگاه کلی می توان گفت تجهیزات اکسس کنترل راهی برای کنترل دسترسی افراد و ثبت رفت و آمدها به مکان خاصی می باشد. اکسس کنترل دارای یک یا چند رله می باشند که دستگاه پس از تشخیص مجاز بودن افراد برای فرمان دادن به قفل برقی جهت باز شدن درب از انها استفاده می کند، همچنین می توان ازاین اکسس کنترل ها برای فرمان دادن به انواع جک پارکینگی و درب های اتوماتیک استفاده نمود. اتصال به شبکه امکان گذارش گیری از ترددهای روزانه به منظور حضور و غیاب افراد و کارکنان یک مجموعه نیز در بعضی از مدل های این دستگاه وجود دارد.

یکی از پر کاربردترین استفاده ها از این سیستم در سیستم حمل و نقل عمومی می باشد. در این مکان ها افراد باید جهت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو از کارت های مغناطیسی جهت عبور و تردد از گیت کنترل تردد استفاده کنند. یکی دیگر از کاربرد های سیستم اکسس کنترل استفاده از آنتن برد بلند UHF در پارکینگ های اختصاصی و عمومی می باشد. با توجه به لزوم بالا بردن سرعت تردد و جلوگیری از خطاهای انسانی استفاده از سیستم های کنترل هوشمند پارکینگ در حال افزایش می باشد. مهمترین کاربرد استفاده از اکسس کنترل برای حضور و غیاب در ادارات می باشد. این دستگا ها علاوه بر تعیین سطح دسترسی کاربران، امکان تهیه گزارش های امنیتی برای مدیران در بازه های زمانی مختلف می باشد. اگر در مجموعه کاری خود دستگاه حضور غیاب داشته باشید، احتمال اینکه قابلیت اکسس کنترل نیز داشته باشد وجود دارد. گیت ورود و خروج از محصولاتی است که امنیت را در ساختمان های اداری و سازمان ها فراهم می آورد.

انواع اکسس کنترل

انواع دستگاه اکسس کنترل:

دستگاه اکسس کنترل از نظر تایید هویت دارای انواع مختلفی می باشند که عبارتند از:

  1. تشخیص چهره و عنبیه
  2. تشخیص اثر انگشت
  3. کارت های مغناطیسی RFID
  4. اسکن کف دست
  5. و استفاده از رمز عبور

تا به امروز محبوب ترین و پرکاربردترین دستگاه اکسس کنترل از نوع اثر انگشتی بوده است، ولی با توجه رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از انتشار ویروس هایی که ار طریق تماس بین افراد منتقل می شوند، استفاده از دستگاه های تشخیص چهره و اسکن کف دست روز به روز در حال افزایش می باشد. اکسس کنترل هایی که با کارت فرمان می گیرند را می توان با هر نوع کارت یا تگ RFID  که در محدوده فرکانس گیرنده آن اکسس کنترل قرار دارد را، کُد نمود.

هزینه پایین کارت، پشتیبانی تعداد کارت بالا، سهولت استفاده و عدم نیاز به تجهیزات جانبی، اکسس کنترل های کارتی را به مقرون به صرفه ترین گزینه تبدیل کرده است.

 اکسس کنترل اثر انگشتی

یکی از جذاب ترین تجهیزات در این حیطه، اکسس کنترل اثر انگشتی می باشد که برای خرید آن مجبور به پرداخت هزینه ی بالاتری هستید. برخی از این دستگاه ها مجهز به رمز و کارت و اثر انگشت می باشند و برخی دیگر فقط از سنسور اثر انگشت استفاده می کنند. با استفاده از این دستگاه علاوه بر کلید مکانیکی که از قبل داشتید می توانید توسط اثر انگشت تان هم درب را باز کنید. معمولا این دستگاه ها قابلیت ذخیره سازی 500 اثر انگشت، 500 کارت و 500 رمز عبور را دارا می باشند.

اکسس کنترل اتاق سرور

برای کنترل ورود و خروج اتاق سرور از اکسس کنترل اتاق سرور استفاده می شود. کنترل تردد اتاق سرور سازمان ها و شرکت ها یکی از پر اهمیت ترین موضوعات در سازمان ها و شرکت ها می باشد چرا که تمامی سیستم ها و سرور های موجود در اتاق سرور نگهداری می شوند و ورود افراد می باست به صورت دقیق کنترل و مانیتور شود. اکسس کنترل های مخصوص اتاق سرور ویژگی های خاصی دارند.

اکسس کنترل پارکینگ

کاربری بسیار راحت و سریع، کاهش خطای اپراتور. از مشخصات و ویژگی های استفاده از اکسس کنترل در پارکینگ می باشد. ااکسس کنترل پارکینگ برای ارائه خدمات مدیریت پارکینگ، خدمات حمل و نقل، نگهداری و کنترل درآمد به کار می رود. این سیستم برای مدیریت، کنترل و گزارش گیری در انواع پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این سیستم ها، هزینه های کارکنان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و میزان خطای ناشی از نیروی انسانی کاهش می یابد.

نصب اکسس کنترل پارکینگ

نصب اکسس کنترل به درب اتوماتیک

در درب های اتوماتیک به اکسس کنترلی نیاز دارید که حتما دارای رله ازاد باشد زیرا ولتاژ 12 برای این کار استفاده نمیشود. انواع درب اتوماتیک برای فعال شدن نیاز به یک فرمان دارند که همان چسبیدن پایه های COM , NO رله میباشد.
که باید دو رشته سیم را از این پایه ها به قسمت فرمان درب اتوماتیک وصل نمود.قسمت فرمان در دربهای شیشه ای اتوماتیک معمولا همان قسمتی است که رادار یا چشمی به ان نصب شده و یا اگر کانکتور emergency وجود داشته باشد میتوان از ان استفاده کرد. پس دو سر رله اکسس را در مدار فرمان درب اتوماتیک به کانکتور هایی ببندید که پایه های چشمی ان درب به ان وصل شده. در انواع دیگر درب اتوماتیک مانند جک پارکینگی و کرکره برقی باید در مدار فرمان ان جک به دنبال دو کانکتور COM و START بگردید و با وصل کردن پایه های COM و NO اکسس کنترل به ان درب را فعال کنید.

درباره دستگاه کنترل تردد هم بدانید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)