پیش از خرید قفل های اثر انگشتی به این نکات توجه نمایید.

یکی از انواع قفل های دیجیتال که امروز به دلیل سادگی در استفاده و امنیت فوق العاده ای که فراهم می آورند بسیار مورد استقبال قرار گرفته ، قفل های اثرانگشتی هستند. با ما همراه باشید تا با نکاتی در رابطه با این محصولات آشنا شوید.

قفل دیجیتال ایران لاک
قفل دیجیتال ایران لاک

قفل های هوشمند یکی از انواع قفل درب چوبی و درب ورودی در ساختمان ها هستند که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. این قفل ها دارای امنیت بسیار بالایی هستند و علاوه بر امنیت موجب ایجاد ظاهری شیک و زیبا برای درب های ساختمانی می شوند. این قفل با استفاده از روش های دسترسی مختلف قابل استفاده هستند. در بعضی از مدل ها هم می توان کماکان از کلید مکانیکی به عنوان روش کمکی دسترسی به قفل استفاده نمود. از انواع روش های دسترسی قفل می توان به این موارد اشاره نمود:

  • کلید مکانیکی
  • کارت
  • رمز
  • اثر انگشت
  • تلفن هوشمند

همان طور که مشاهده می فرمایید روش های زیادی برای دسترسی وجود دارد که در هر قفل بر حسب تکنولوژی ساخت آن از یک روش استفاده می شود و یا در بعضی مدل ها از چند روش برای ایجادامنیت بیشتر استفاده می شود. برای خرید انواع قفل هوشمند می توانید با فروشگاه ایران لاک تماس بگیرید. 

یکی از انواع قفل های الکترونیکی که بسیاری از خریداران تمایل به تهیه این مدل از قفل را دارند، قفل درب اثر انگشتی می باشد. این قفل ها دارای کاربری آسان بوده و به راحتی با ثبت اثر انگشت کاربران در کثری از ثانیه درب را می توان باز نمود. این دسته از قفل ها به راحتی توسط تلفن های همراه قابل کنترل می باشند و می توان رفت و آمد ها و بسته بودن درب را کنترل نمود.

قفل اثر انگشتی چیست؟

با توجه به این‌ که نام این دستگاه بیانگر کارایی آن می باشد ولی در ابتدا شما با تعریفی این سیستم آشنا خواهیم ساخت. قفل اثر انگشتی سیستمی است که بر اساس اثر انگشت منحصر به فرد هر کسی که از قبل برای قفل تعریف شده به آن شخص دسترسی لازم را می‌دهد. خطوط روی انگشت شما به عنوان کارت هویت شما عمل می نماید هه به راحتی قابل جعل کردن نیست و می‌ توان از آن به عنوان یک شاخصه هویتی مطمئن و طولانی مدت استفاده نمود. اساس کار قفل های اثرانگشتی بر اساس توانایی شناخت تفاوت بینت ین اثر انگشت های افراد است و بر همین‌ اساس امنیت درب ورودی ساختمان شما را فراهم می آورد. قفل های مدل اثرانگشتی قارد به شناسایی صدها اثر انگشت از کابران مختلف است که این موارد را در حافظه خود ذخیره می کنند. این ویژگی مهم برای مکان های عمومی که افراد زیادی به آنجا رفت و آمد دارند مانند دفاتر اداری که کارمندان زیادی دارند و فقط این کارمندان مجاز به ورود هستند بسیار کار آمد است.  می‌ توان این قفل ها را برای مکان های خاص که امنیت آن جا برایتان مهم است نصب نمایید این گونه فقط افرادی که مورد اعتماد هستند امکان دسترسی به آن مکان را خواهند داشت. در ادامه با ما همراه باشید تا با مشخصات این محصولات و ویژگی های منحصر به فرد آن ها آشنا شوید.

مشخصات قفل های اثر انگشتی

قفل هایی ضد نفوذ هستند

بسیاری از افراد این تصو را دارند که این قفل ها بسیار ظریف و حساس هستند و به راحتی شکسته می شوند اما باید بدانید در تولید بدنه این قفل ها از فولاد یا برنج مقاوم استفاده می‌ شود تا مقاومت زیادی در برابر ضربه و نفوذ داشته باشند.  اکثر مدل‌های قفل هوشمند قابلیت متصل شدن به سیستم هشدار دزدگیر را دارند و وقتی شخصی سعی در دستکاری قفل یا ورود بدون مجوز را داشته باشد این هشدار به مسئول امنیت ساختمان یا صاحب خانه داده خواهد شد. و به سرعت می توان برای مقابله با سارقین اقدام نمود. 

پس از خروج شما درب به صورت خودکار قفل می شود

این قفل ها فقط در باز کردن در موجب راحتی کار شما نمی شوند بلکه می‌تواند به صورت اتومات زمانی که بیرون می‌روید درب را قفل نمایند. این قابلیت برای صاحب‌خانه‌ها بسیار مناسب است. این گونه شما دیگر نگران فراموش کردن این‌ که در منزل را قفل کرده اید یا نه نخواهید شد. عمل قفل نمودن درب پس از بسته شدن به صورت خودکار انجام خواهد شد واین گونه در وقت شما نیز صرفه جویی می شود.

مزیت‌ این قفل ها به نسبت به سایر سیستم‌های بیومتریک چیست؟

سیستم‌های بیومتریک متعددی وجود دارند که اساس کار آن‌ ها تشخیص ویژگی منحصر به فردی در اشخاص و ذخیره و تایید آن است. از این سیستم های بیومتریک می توان به اسکنر عنبیه چشم یا سیستم تایید صوتی مبتنی بر صدای اشخاص را نام برد. اسکنرهای عنبیه چشم به نسبت اسکنر اثر انگشت بسیار گران قیمت‌ تر هستند و همچنین روند سخت‌ تری را برای تشخیص دارند و افراد با این مسئله که هر بار برای ورود باید چشم خود را اسکن کنند راحت نیستند. این گزینه برای دفاتر دولتی یا نقاط حساس که نیاز به امنیت بیشتری دارند مناسب است و بهتر است برای منازل یا دفاتر اداری از قفل های اثر انگشتی که هم ارزان‌ تر و هم راحت‌ تر هستند استفاده شود. سیستم‌های تشخیص صدا نیز معایب اسکنر عنبیه چشم را دارند و عدم موفقیت این سیستم‌ها در تشخیص صدا مخصوصا زمانی که شخص صدایش گرفته یا سرما خورده است یکی از موارد رد این سیستم ها می باشد. بنابراین می توان گفت سیستم های تشخیص اثرانگشت بهترین گزینه برای روش های دسترسی بیومتریک می باشند. بعضی از مدل های قفل های اثر انگشتی را می توان علاوه بر روی درب ورودی منازل و ساختمان ها، بر روی درب فروشگاه ها و انواع درب با شیشه سکوریت نصب نمود. در مورد قفل دیجیتال شیشه سکوریت هم بخوانید.

قفل بیومتریک اثرانگشتی

قفل هایی که خریداری می کنید باید چه خصوصیاتی داشته باشند؟

قفل های اثرانگشتی درب، اقدامات امنیتی مفیدی برای خانه، اداره یا مشاغل با فناوری بیشتر هستند. آن‌ها به شما اجازه می‌دهند بدون نیاز به جستجوی کلید به داخل و خارج از اتاق بروید، و به شما کمک می‌کنند خطرات امنیتی را با اعطای دسترسی فقط به افرادی که دارای مشخصات بیومتریک از پیش تأیید شده هستند مدیریت کنید.

  • اولین و مهم‌ ترین مسئله در هنگام خرید این قفل ها این است که باید اطمینان حاصل نمایید که قفل مورد نظر شما دارای صفحه کلید اضطراری یا شکاف کلید مکانیکی باشد. این موضوع زمانی تهمیت دارد که قفل بنا به هر دلیلی اثر انگشت شما را نمی‌ شناسد و شما نیازمند به ورود فوری دارید. حال با وارد کردن رمز یا استفاده از کلید مکانیکی اضطراری می‌توانید دسترسی خود را میسر کنید. بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که گزینه‌های بیشتری را برای دسترسی در اختیار شما می‌گذارد.(دسترسی همزمان اثر انگشت و رمز) 
  • به نرخ خطای اسکنر اثر انگشت (FRR) دستگاه قبل از خرید توجه کنید و از خرید دستگاه با درصد FRR بالا خودداری نمایید. عدد مناسب برای این منظور 0/0001 درصد یا کمتر از این می‌ باشد.
  • در زمان خرید حتما به جنس و محکمی بدنه قفل توجه نمایید. بهتر است قفل مورد خریداری از جنس برنج یا فولاد و دارای بدنه یک تکه باشد و دستگیره‌هایی از جنس آلومینیوم یا پلاستیک معمولا امنیت بالایی ندارند و به راحتی با ضربه قابل نفوظ می‌ باشند. 
  • منبع باتری قفل را چک کنید و ببینید میزان مصرف انرژی قفل چقدر است. تعویض مدام باتری‌ها می‌تواند برای شما تبدیل به یک دردسر شود، پس از پایین بودن مصرف انرژی قفل اثرانگشتی خود اطمینان حاصل کنید.
  • حافظه قفل را بررسی نمایید. این مسئله در ادارات که تردد زیادی دارند مورد اهمیت است و دسترسی همه افراد را به صورت هم زمان تضمین می‌ کند. بهتر است قفل امکان ذخیره تعداد اثر انگشت زیادی را داشته باشد.

شناسایی اثر انگشت یکی از شناخته شده ترین و مشهورترین روش های دسترسی بیومتریک است. به دلیل منحصر به فرد بودن و سازگاری آن ها در طول زمان، اثر انگشت بیش از یک قرن است که برای شناسایی استفاده می شود. برای ثبت سفارش خرید این محصولات با ایران لاک تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)