بهترین و امن ترین راه های جلوگیری از سرقت منزل

خانه یکی از مکان مهم و با ارزش هر خانواده است که وسایل ارزشمندی در آن قرار دارد و ممکن خانه و وسایل داخل آن تنها دارایی یک خانواده معمولی باشند پس حتما امنیت و نگهداری منزل در مقابل سرقت برای همه مهم است

قفل دیجیتال ایران لاک
قفل دیجیتال ایران لاک

راه های پیشگیری از سرقت خانه

سرقت از خانه تاثیرات منفی زیادی بر روی خانواده و احساس امنیت در خانه دارد به همین علت بعضی از افراد مایلند به هر قیمتی بیشترین امنیت را برای خود و خانواده و منزل فراهم کنند.برای این کار چند راه وجود دارد مثل دزدگیر و سیستم اعلام سرقت و قفل دیجیتال.سیستم اعلام سرقت یا دزدگیر ها نسبت به قابلیت هایی که دارند قیمت بسیار بالایی دارند و ما به شما قفل های دیجیتال را برای امنیت خانه و خانواده پیشنهاد میکنیم.

در ادامه مطالب راه و روش های به شما پیشنهاد میکنیم که حتی در زمانی که در خانه نیستید و به مسافرت رفته اید خانه شما بالا ترین سطح امنیت را داشته باشد.

مهم ترین نکته این است که باید دیگران را متوجه عدم حضور خود نکنید زیرا سارقان به خانه هایی دستبرد میزنند که خالی باشد.برای این کار شما میتوانید از لامپ های اتوماتیک دارای زمانبندی اتفاده کنید.این لامپ ها مدلی هستند که اگر برق هم قطع شود با استفاده از باتری کار میکنند و یکی از بهترین روش های امنیتی هستند.

بجز روشی که ذکر شد شما میتوانید از نگهدارنده ی پنجره استفاده کنید تا اجازه ندهد پنجره بیش از 20 سانتی متر باز شود.همچنین نباید اشیا با ارزش را نزدیک پنجره قرار دهید.

سرقت یکی از جرائم متداول میباشد که اگر مردم از آن و روش های پیشگیری از آن آگاهی داشته باشند میتوانند از آن جلوگیری کنند.مطمئنا همه ما سرقت های بزرگ و کوچک را مشاهده کردیم و شاید نفر بعدی هم خودمان باشیم پس باید امنیت را برای خود و خانه و خانواده خود با الاترین سطح فراهنم کنیم.مثلا باید برای درب و پنجره حفاظ قرار دهیم یا از درب های ضد سرقت استفاده کنیم،اشیا با ارزش مثل پول و طلا و جواهرات را در خانه نگه نداریم،دوربین مدار بسته و چمشی و زنجیر شب بند نصب کنیم و همیشه وانمود کنیم که کسی در خانه هست.

 

همسایه ها بهترین دزدگیر خانه ها

 

راه های جلوگیری از سرقت خانه

ارتباط با همسایه های خوب یکی از راه های حفظ امنیت خانه شماست.با همسایه ها ملاقات کنید و از آنها بخواهید وقتی در خانه حضور ندارید مراقب خانه شما باشند و رفت آمد های مشکوک را گزارش دهند و اگر اتفاقی افتاد اقدامات لازم را انجام دهند.علاوه بر این نامه ها بسته های پستی شما را برایتان جمع کنند زیرا این کار باعث میشود سارقین تصور کنند کسی در خانه است.

 

بهترین مورد برای پیشگیری از سرقت خانه

قفل های دیجیتال هوشمند بهترین روش برای ایجاد آرامش و امنیت و راحتی در خانه و برای خانواده هستند زیرا یک سری ویژگی ها و قابلیت های خاص و ویژه ای دارند که تحت هیچ شرایطی توسط سارقین باز و شکسته نمیشوند و همچنین نصب تعمیر قفل دیجیتال نیز بسیار ساده است و به راحتی میتوان استفاده کرد.

برخی ویژگی های قفل دیجیتال عبارتند از : 

 • راحتی در استفاده از قفل هوشمند

ما نمی توانیم به اندازه کافی تکرار کنیم که قفل های هوشمند دیجیتال درب ، راحت هستند. این کار با لمس یک دکمه ، ضربه یک کارت یا از طریق تلفن های هوشمند زمان لازم برای دسترسی به خانه ها را کاهش می دهد.

 • زیبایی و شیک بودن قفل های هوشمند

قفل های درب های دیجیتال نه تنها راحت هستند ، بلکه حس شیک و مدرن را به شما ارائه می دهند. این قفل ها به گونه ای طراحی شده اند که هر دکوراسیونی را با زیبایی شناسی جهانی ، متناسب می کند. اگر تم مینیمالیستی دارید یا یک چشم انداز آینده نگرانه از آینده برای منزل خود دارید ، قفل های درب هوشمند دیجیتالی متناسب و کامل هستند.

 • مدیریت ورود و خروج با قفل الکترونیکی

شما با استفاده از قفل های دیجیتال به راحتی می توانید ورود و خروج را مدیریت کنید به طور مثال با استفاده از رمزهای مختص به افراد مختلف و همچنین با استفاده از مانیتورینگ تحت شبکه در لحظه از ورود و خروج افراد روی گوشی هوشمند خود با خبر می شوید.

 • قفل کردن منزل خود به وسیله‌ ی گوشی هوشمند

فرض کنید در تخت خواب هستید و فراموش کرده‌اید که درب منزل را قفل کنید.با یک حرکت ساده می‌توانید از طریق گوشی هوشمند خود درب منزل را ببندید.از مهمترین مزایای قفل هتی هوشمند که میتواند دلیلی باشد برای تهیه قفل هوشمند همین کنترل و دسترسی به قفل هوشمند از راه دور  است.

 

راه و روش های پیشگیری از سرقت منازل

 

راه های پیشگیری از سرقت خانه

 

 1. اگر ساکن منزل جدید شده اید حتما همه قفل ها را تعویض کنید.
 2. روی درب و پنجره ها حفاظ امنیتی نصب کنید.
 3. درب راهرو و پشت بام را با حفاظ نرده ای ایمن نمائید.
 4. اگر کلید خود را گم کرده اید یا مدتی دست کسی بوده سریعا آن قفل را تغییر دهید.
 5. کلید منزل خودرا در دسترس افراد غیر مطمئن و یا در مکانهایی چون زیر گلدان .زیر فرش و غیره که قابل دسترس عموم هستند قرار ندهید.
 6. اگر کسی را نمیشناسید اصلا درب را باز نکنید و این مورد را به اعضای دیگر خانه نیز بگویید.
 7. از ورود افراد ناشناس تحت عنوان فالگیر .رمال . متکدی. و سمسار یا خریدار ضایعات به داخل منزل خودداری کنید .
 8. همه اشیا داخل منزل خود را شماره گذاری کنید و جایی یادداشت کنید.
 9. در صورت سرقت انواع اسناد و مدارک شامل اوراق شناسایی .اوراق بهادار . اسناد تعهد آور اداری و دسته چکها و اوراق خصوصی و دفاتر خاطرات و البومهای خانوادگی در اولین فرصت و بدون فوت وقت به صورت رسمی به مراجع انتظامی و قضائی اعلام نمائید تا از سوئ استفاده پیشگیری گردد.
 10. اگر قصد خروج از خانه دارید حتما همه درب و پنجره ها را قفل کنید.
 11. در استخدام افرادی از قبیل نگهبان .پیشخدمت.آشپز. نظافتچی.و بستگان و مرتبطین آنها ضمن بر رسی سوابق فردی خانوادگی و اجتماعی آنها تعیین معرف موثق احراز هویت اصیل و قطعیت دسترسی های بعدی  در  دستور کار قرار گرفته و نوع معاشرین و رفت و آمدهای آنها نیز مورد بر رسی قرار گیرد.
 12. اگر افرادی از ساختمان اثاث کشی میکنند یا آنها را اخراج میکنید،بعد از آن سریعا همه قفل ها را تعویض کنید.
 13. اگر میخواهید خارج شوید حتما بعضی از چراغ ها را روشن بگذارید.
 14. در تمام ساعات شبانه روز تمام درب ها داخل ساختمان و درب پارکینگ را ببندید تا سارقان مخفیانه وارد نشوند.
 15. اگر اطراف منزل شما خالی از سکنه است و یا در مجاورت منزل شما ساختمانی در حال ساخته شدن است لازم است از منزل خود مراقبت بیشتری به عمل آوردید.
 16. افراد مسن و ضعیف را در خانه تنها نگذارید زیرا هم توان دفاع ندارند و هم ممکن است از ترس سکته کنند.
 17. از قدیم گفتند مالت را سفت بچسب،کسی را دزد نکن.
 18. اگر جشنی در منزل شخصی بر گزار میکنید از عکاس و فیلمبردار مورد اعتماد و شناخته شده استفاده کنید چون  افراد ناشناس ارزانتر میگیرند ولی گرانتر میبرند .
 19. اگر قصد مسافرت دارید سعی کنید زمان رفت و برگشت را به کسی نگویید.
 20. از نگهبان و سرایدار مطمئن در ساختمان استفاده کنید و مشخصات آنهارا به سامانه ۱۱۰ اعلام نمایند.گرفتن عدم سوپیشینه الزامیست .
 21. اگر ماشین یا فرد مشکوکی را دیدید مشخصاتش را یادداشت کنید و به پلیس خبر دهید.
 22. معاشرین فرزندانتان را قبل از ایجاد صمیمیت و تردد به منزلتان مورد شناسائی قرار دهید چون پیش آمده که سارقین از بچه های تربیت شده و از پیش تعیین شده سو استفاده کرده و به مقصودشان نائل میشوند .
 23. با سیستم های امنیتی جدید آشنا شوید و از آنها استفاده کنید.برای آگاهی با ما تماس بگیرید تا با راهنمای خرید قفل دیجیتال هم آشنا شوید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)