قفل های امنیتی مسئول امنیت و آرامش مکان های مختلف

قفل های پیشرفته و دیجیتال امنیتی مخصوص مکان های مهم و ادارات و حتی خانه ها برای تامین امنیت مکان و افراد و وسایل داخل آن به همراه با تجهیزات کامل و اصل و معرفی کامل بهترین قفل های امنیتی

قفل دیجیتال ایران لاک
قفل دیجیتال ایران لاک

قفل های امنیتی

هر خانه ای محل نگهداری خانواده و وسایل ارزمند است و همه دوست دارند امنیت و آسایش و راحتی را برای خود و خانواده تامین کنند به همین علت از قفل های امنیتی استفاده میکنند.

از آنجایی که درب خانه بعنوان سدی در برابر نفوذ عمل میکند و امنیت را تا حدودی ایجاد میکند استفاده از قفل های امنیتی بر روی درب ها پیشنهاد میشود.در این مقاله به صورت مختصر و کاربردی به بررسی سیستم های امنیتی و قفل های امنیتی میپردازیم.

در عصر جدید یکی از قابلیت های ایمنی و هوشمند کردن ساختمان ها،افزایش ایمنی و امنیت برای خانه و محل کار است.تکنولوژی تجهیزاتی برای امنیت به ارمغان آورده است مثل قفل درب کارتی، قفل درب اثر انگشتی، قفل الکترونیک آنلاین و قفل تشخیص چهره .

برای امنیت ساختمان یکی از گزینه های مهم قفل درب ها هستند.قفل های دیجیتال یا معمولی که هرکدامشان انواع و اقسام مختلفی با قابلیت های مختلف دارند.

به طور کلی قفل های الکترونیکی یا قفل دیجیتال بر پایه یکی از سیستم های شناسایی رمزی، کارت مغناطیسی و یا اثر انگشت عمل می کنند و رفت و آمد افراد به داخل ساختمان مسکونی یا ادارات و سازمان ها و شرکت ها را کنترل می کنند.

تفاوت قفل‌های هوشمند امنیتی  با قفل‌های معمولی این است که هنگام جا گذاشتن کلید هایتان جای نگرانی و دلهره نیست چرا که به راحتی و تنها با گوشی خود می‌توانید این کارها را انجام دهید و با ارسال دستورات صوتی امنیت را برقرار کنید.

از قفل های امنیتی در چه مکانهایی استفاده میشود؟

قفل های بدون کلید ، از بهترین تجهیزات امنیتی موجود در بازار هستند.این قفل ها را به نام قفل های دیجیتال هم میشناسند  که از تکنولوژی های مختلفی مانند  تکنولوژی کارتی، اثر انگشت، رمز عبور و تشخیص چهره استفاده میکنند.

قفل های امنیتی نیز مثل قفل های دیجیتال برای کنترل دسترسی ورود و خروج افراد در مکان های مختلف که نیاز به امنیت بالا دارد استفاده میشود.در مکان هایی مثل ساختمان های مسکونی،ادارات و سازمان های دولتی،شرکت ها و موسسات ودر اتاق هایی مثل اتاق سرور و اتاق مدارک باید حتما ازقفل های امنیتی استفاده کرد.اگر قرار باشد این مکان های مهم سیستم های امنیتی و قفل های مکانیکی قدیمی داشته باشند نا امن میشوند و حتی قفل های امنیتی و دیجیتالی زیبایی و شیک بودن را به همراه دارند.

انواع سیستم های امنیتی برای قفل های امنیتی

قفل های امنیتی دارای سیستم های امنیتی پیشرقته و متنوعی هستند که عبارتند از :

  • سیستم ضد سرقت قفل های امنیتی

این سیستم امنیتی دارای آلارم هشداری است که اگر رمز عبور توسط افراد ناشناس به دفعات زیاد اشتباه وارد شود یا با ضربه زدن به قفل کسی قصد نفوذ داشته باشد،هشدار به مدت 10 ثانیه فعال میشود و به نگهبان یا صاحب مکان اطلاع رسانی میکند تا آنها از حضور افراد ناشناس اطلاع پیدا کنند و کار های لازم را انجام دهند.

آلارم این سیستم امنیتی در قسمت جانبی لنگه درب نصب میشود و هنگام بسته بودن درب غیر قابل مشاهده است و همچنین این آلارم بدون نیاز به برق و سیم کشی است و فقط با 2 عدد باطری آلکالاین سایز AA کار میکند.

  • سیستم اعلام حریق قفل های امنیتی

یکی دیگر از سیستم های قفل های امنیتی سیستم اعلام حریق یا آتش است که با وقوع آتش سوزی این سیستم شروع به هشدار دادن میکند و افراد را آگاه میسازد.

  • سیستم قفل کودک در قفل های امنیتی

با نصب این سیستم امنیتی روی قفل هوشمند می توانید از محافظت کودکان و امنیت آن ها در منزل مطمئن شوید.

  • سیستم قفل امنیتی 

با فعال کردن این گزینه در سیستم قفل های امنیتی هیچ فردی بدون اجازه نمیتواند وارد یا خارج شود حتی اگر کارت یا رمز ورود داشته باشد همچنین فقط از سیستم امنیتی میتوان این گزینه را فعال یا غیر فعال کرد.

  • سیستم ضد شوک در قفل های امنیتی

بعضی اوقات سارقین با وارد کردن ولتاژ های غیر مجاز به قفل های الکترونیکی قصد وارد کردن شوک به قفل را دارند زیرا بعضی از قفل ها به محض اینکه شوک وارد سیستمشان میشود به صورت خودکار خاموش  و قابل باز شدن میشوند اما قفل های امنیتی پیشرفته ضد شوک هستند و هیچ نگرانی ای ندارند.

نصب قفل امنیتی

این روز ها یکی از مهم ترین کار هایی که هنگام ساختمان سازی انجام میشود و برای افزایش امنیت و آسایش افراد است نصب قفل های امنیتی یا دیجیتال بر روی درب ها است به خصوص درب ورودی اصل ساختمان ها.

قفل های امنیتی بر روی تمامی درب های فلزی، چوبی و حتی شیشه ای قابل نصب می باشند اما نصب این قفل های پیشرفته نیاز به تخصص و مهارت بالایی است پس توصیه میشود اگر به طور کامل آگاهی ندارید و بلد نیستید حتما به افراد متخصص و کار بلد بسپارید زیرا ممکن است خسارات غیر قابل جبرانی به بار بیاید.

بهترین مدل های قفل های امنیتی

  • قفل آنلاین و هوشمند "آگوست پرو پلاس" (August Smart Lock Pro Plus Connect Bundle)

قفل-هوشمند-آگوست

 

این قفل های امنیتی پیشرفته یکی از بهترین قفل های دیجیتال موجود است که از طریق بلوتوث به گوشی کاربران منتقل می‌شود و کاربران می‌توانند عمل باز و بسته کردن درب را توسط گوشی خود انجام دهند. قفل هوشمند مذکور به دستیار شخصی الکسا، گوگل و سیری متصل می‌شود که در این صورت اگر زمانی گوشی تان در دسترس نبود می‌توانید به دستیار شخصی‌ دستور دهید تا به قفل دستور دهد و در باز یا بسته شود.

  • قفل آنلاین و هوشمند بدون کلید "یال اس.ال"(Yale Assure Lock SL Key Free Touchscreen Deadbolt)

قفل-بدون-کلید

 

این قفل امنیتی طراحی و ساختار کوچک و منحصر به فردی دارد و دارای یک صفحه نمایش با دکمه های لمسی است.علاوه بر این مجهز به چند حسگر DoorSense  و یک کیت هوشمند شرکت August است.این قفل هوشمند نیزدقیقا مثل قفل آگوست ه دستیار شخصی الکسا، گوگل و سیری متصل می‌شود که در این صورت اگر زمانی گوشی‌تان در دسترس نبود می‌توانید به دستیار شخصی‌ دستور دهید تا به قفل دستور دهد در باز یا بسته شود البته میتوان برای این قفل رمز ورود نیز وارد کرد.

  • قفل هوشمند "اشلیج"(Schlage Encode Smart Wi-Fi Deadbolt)

قفل-اشلیج

 

این قفل مدرن و ایمن در لیست بهترین قفل های ایمنی قرار گرفته است زیرا نسبت به تنظیمات ساده و راحتی که دارد امنیت بالایی نیز دارد.برای اتصال این قفل به خانه هوشمند شما به دستگاه‌های دارای ارتباط بی‌سیم مانند Z-Wave یا ZigBee و وای فای احتیاج ندارید. این قفل مجهز به وای فای داخلی است و قابل اتصال به دستیار شخصی الکسا، گوگل و سیری است.لازم به ذکر است که این قفل از سه طریق موبایل،رمز ورود و کلید مخصوص باز میشود.

مطالب و خدمات مشابه:

دستگیره کارتی درب

دستگیره رمزدارامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)