قفل الکترونیکی آنلاین | قفل آنلاین مراکز ورزشی

در این سیستم داخل هر کمد یک قفل الکترونیکی با زبانه مخصوص نصب شده و این قفل ها از طریق کابل کشی به کنترلر مرکزی کمد ها متصل می شوند . در داخل قسمت لاکرها نیز بسته به تعداد کمد و موقعیت قرارگیری آنها  تعدادی کنترلر های لاکر که مجهز به کارتخوان می باشند نصب شده . پس از  نشان دادن کارت اعضا به کارتخوان این کنترلر ها یک کمد به آنها تخصیص داده خواهد شد و درب آن نیز باز می گردد.

قفل دیجیتال ایران لاک
قفل دیجیتال ایران لاک

قفل آنلاین کمد مراکز ورزشی چیست؟

 قفل الکترونیکی کمد آنلاین در تعریف به قفلی گفته میشود که قفل محدودیتی برای باز و بسته شدن با یک عامل ورودی نداشته باشد که این عدم محدودیت میتواند تنوع زیادی از ویژگی ها را در اختیار کاربر قرار دهد .
قفل آنلاین کمد یکی از انواع قفل دیجیتال است که برای کمدهای رختکن در مراکز ورزشی استفاده می‎شود. با نصب این نوع قفل شما چیزی شبیه به قفل مکانیکی را بر روی درب کمد رختکن مشاهده نمی‌کنید. طراحی قفل آنلاین کمد، زیبا و منحصر به فرد است. در این نوع قفل به جای مشاهده یک قفل شبیه به آنچه که در قفل‌های آفلاین دیده می‌شود، بر روی درب کمد فقط یک سنسور حرکتی که شباهت زیادی به چراغ LED دارد، به چشم می‌خورد.
مجموعه ای متشکل از سخت افزارها و نرم افزار به منظور کنترل دسترسی افراد به قسمتها و یا کمدهای مورد نظر با امکان مدیریت مرکزی میباشد.این قفل ها مزایای فراوانی را به مصرف کنندگان ارایه می نماید. از جمله اماکنی که ضرورت استفاده از این قفلها را دارند می توان به امکان ورزشی ، مدارس ، پارک های ابی و استخر ها و ... اشاره نمود .

نحوه عملکرد قفل کمد آنلاین

قفل کمد آنلاین از دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری تشکیل شده است. هر یک از این قسمت‎ها ‎کارکرد مخصوص به خود را دارند. بخش نرم افزار بر روی کامپیوتر مراکز ورزشی قرار دارد. بخش سخت افزاری شامل قفل های الکترونیکی است که روی کمدهای رختکن نصب می شود. تمام قفل ها از طریق یک کنترلر مرکزی، مدیریت می شود و سیستم بعد از اینکه از طریق نرم افزار، چهره، اثرانگشت یا لاکر را شناسایی کرد، فرمان باز کردن قفل را ارسال می کند.

قابلیت های قفل الکترونیکی آنلاین

قفل آنلاین به سادگی با امنیت بسیار بالا توسط یک کارت یا مچ بند و ریدر کنترل دسترسی میتوانند باز و بسته شوند.
انتخاب قفل های آنلاین باعث حذف مشکلاتی نظیر گم کردن کلید در مجموعه های ورزشی میشوند و دارای مزیتهای بسیاری از جمله امنیت و نظارت بالا،کاهش هزینه های نگهداری و توانایی بالای مجموعه بر تمرکز بر سرویس دهی به مشتریان خواهد شد. 
ورزشکاران میتوانند به کافی شاپ یا بوفه یا بخشهای مختلف مجموعه ورزشی از جمله ماساژ درمانی و ... مراجعه کرده و تنها توسط یک مچ بند که لوگوی سازمان شما در آن حک شده و کسر میزان شارژ از تمام بخشهای مجموعه به صورت جداگانه استفاده کنند.

ویژگی های قفل کمد آنلاین مراکز ورزشی

از جمله مهمترین مزیت ها و امکاناتی که قفل آنلاین کمد برای مراکز ورزشی فراهم می کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    دریافت آمار و گزارشات مربوط به عملکرد کمدهای خصوصی و عمومی
•    افزایش امنیت در حفظ وسایل شخصی ورزشکاران
•    مدیریت آسان و کنترل درب الکترونیکی لاکرها
•    مانیتورینگ و اجاره‌ی لاکر‎های ‎VIP به مشتریان
•    امکان ارائه‌ و مدیریت اعتبار مشتریان در استفاده از کمدها
•    قابلیت ثبت، ویرایش و حذف اطلاعات مربوط به کمدهای خصوصی
•    این نوع قفل با برق کار می کند و به همین دلیل هزینه برای خرید باتری در آن متوقف می شود.
•    هزینه‌ی استهلاک در این نوع قفل ها پایین است.
•    با وجود روش تشخیص چهره و اثرانگشت، در این نوع قفل مشکل گم شدن لاکر وجود ندارد.

قفل آنلاین باشگاهی

اتصال قفل آنلاین به سیستم نرم افزار کنترل تردد 

از ویژگی بارز قفل های آنلاین  اتصال به سیستم نرم افزار جامع کنترل تردد میباشد،. با ا ستفاده از این سیستم کاربر شما به سیستم حسابداری، گیت های کنترل تردد، بوفه، قسمت های داخلی همچون ماساژ، سرسره های تفریحی، یوگا و.… متصل میگردد و شما میتوانید نوع و چگونگی دسترسی عضوهای مراکز ورزشی خود را تعریف نمایید.
همچنین شما میتوانید برای کاربر خود امکان دسترسی به قفل ها را بر اساس زمان و تاریخ خاصی معین نمایید.به عنوان مثال شما میتوانید تعریف نمایید کاربر شما تنها در صورتی که اعتبار ماهیانه عضویت داشته باشد میتواند در روز های فرد اجازه عبور از گیت کنترل تردد داشته باشد .

برای اطلاع بیشتر از نرم افزار جامع اتوماسیون مراکز ورزشی مقاله هوشمند سازی باشگاه را مطالعه بفرمایید.

امکان استفاده از ورودی های غیر فیزیکی همچون اثر انگشت و تشخیص چهره در قفل آنلاین

از انجا که قفل های کمد مراکز ورزشی آنلاین روستیک  مرتبط با نرم افزار جامع کنترل تردد میباشند. تنوعی از انواع ورودی ها همچون کارت، اثر انگشت، سنسورهای تشخیص و اسکن چهره، سنسورهای اسکن چشم، انواع مچ بند و کارت های هوشمند میتوانند با قفل های مراکز ورزشی روستیک ارتباط برقرار کرده و دستور باز و بسته شدن قفل را صادر نمایند .

امکان استفاده از برق و باطری 

قفل های آنلاین مراکز ورزشی با تنوع گوناگون قابلیت استفاده از منبع تغدیه برق و باطری را دارا میباشند. استفاده از برق شهری و سیستم برقی ups .همچنین استفاده از باطری های قلمی به انتخاب کاربر بوده و انواع قفل های مگنتی (آهن ربایی ) انواع قفل های تک زبانه ای شفتی، انواع قفل های ۲ کاربرده آفلاین و آنلاین همزمان، قفل های اتصال به شبکه با پروتوکول زیگبی، وای فای و کابل لن و انواع قفل های بدون سیم کشی با پروتوکول مایفر. به صاحبان مراکز ورزشی  این امکان را میدهد که با توجه به شرایط و امکانات مراکز ورزشی خود بهترین انتخاب را داشته باشند. 

معایب قفل آنلاین کمد

با توجه به اینکه قفل آنلاین کمد با برق کار می کند و در آن باتری وجود ندارد، با قطع برق مراکز ورزشی، باز کردن درب کمد سخت می شود. اما این مشکل نیز با وجود UPS برطرف می شود. در زمانی که برق باشگاه قطع می شود، با کمک این دستگاه می توان براحتی از قفل کمد آنلاین استفاده کرد

روش های باز شدن قفل آنلاین کمد

قفل آنلاین کمد به یکی از روش های زیر باز می شود:
1. اثرانگشت
2. تشخیص چهره
3. مچبند باشگاه یا لاکر
4. کارت

تفاوت بین قفل آنلاین کمد و قفل آفلاین 

قفل الکترونیکی به دو نوع قفل آنلاین و قفل آفلاین تقسیم می‎شود. هدف از استفاده‌ی این نوع قفل‎ها ‎سازماندهی و مدیریت آسان رختکن مراکز ورزشی، تامین امنیت وسایل مشتریان و ارائه‌ی خدمات بیشتر به مشتریان است. قفل الکترونیکی آفلاین هیچ ارتباطی با نرم افزار ندارد. بلکه این نوع قفل‎ها ‎به صورت مجزا از نرم افزار عمل می‎کنند. تمامی کارهای مربوط به قفل از طریق کارت یا مچبند انجام می‎شود. به این صورت که گزارش‌گیری، آمارگیری، کنترل تردد، مدیریت و سازماندهی کمدها از طریق کارت‎های ‎هوشمند مخصوص انجام می‎شود. در صورت مفقود شدن لاکر یا کارت، باز کردن درب کمد سخت می شود.
قفل آفلاین به باتری نیاز دارد که به طور مدام باتری آن باید تعویض شود. در نتیجه هزینه استفاده از قفل آفلاین افزایش می یابد. اما قفل آنلاین با برق کار می کند که به باتری نیاز ندارد.

 

قفل کمد باشگاه آنلاین


این در حالی است که قفل آنلاین با یک نرم افزار مدیریتی مراکز ورزشی در ارتباط است. در واقع قفل‎ها ‎از طریق نرم افزار مدیریتی کنترل و مدیریت می‎شوند. قفل آنلاین به دلیل اینکه با برق کار می‌کند، دارای سیم کشی است. مدیر باشگاه می‎تواند با استفاده از نرم افزار وضعیت تمامی قفل‎های ‎کمدهای رختکن به راحتی را بررسی کند. در صورت نیاز مدیر باشگاه می تواند از طریق نرم افزار، درب کمد مورد نظر را باز کند.
قفل آنلاین براساس استانداردهای جهانی ساخته شده است. این نوع قفل برای محیط‎های ‎مرطوب مثل استخر هم مناسب است. همچنین قفل آنلاین مجهز به سیستم ضدسرقت است. اگر یک فرد ناشناس برای باز کردن درب کمد یکی از ورزشکاران به طور غیرمجاز تلاش کند، این سیستم فعال می شود و به پرسنل مراکز ورزشی هشدار می‎دهد.
قفل آنلاین در حال حاضر یکی از مطمئن‌ترین و پایدارترین سیستم‌های مدیریت رختکن در دنیا محسوب می‎شود. با وجود این تکنولوژی سرویس‌دهی به مشتریان و ورزشکاران با سهولت انجام می‎شود. در نتیجه به افزایش راندمان مراکز ورزشی  و اعتبار نام آن کمک می کند.
یکی از مزیت‎های ‎قفل آنلاین مراکز ورزشی، عمر طولانی و بدون نیاز به باتری است. حتی نگهداری و سرویس‌دهی آن بدون هزینه و با بازدهی بالاست. در حالی که در قفل های آفلاین باید به طور مداوم باتری شارژ شود. قفل آنلاین کمد به نرم افزار اتوماسیون مراکز ورزشی متصل می شود. در نتیجه اختصاص دادن کمد به مشتریان از طریق نرم افزار اتوماسیون مجموعه‌ی ورزشی راحت‏تر انجام می شود.

چرا باید کمدهای مراکز ورزشی را به قفل هوشمند آنلاین مجهز کرد؟

مراجعه کنندگان به مراکز ورزشی بدن سازی باید لباس مخصوص ورزش بپوشند و از همین رو حین ورزش باید لباس‌ها و وسایل شخصی خود را داخل کمد قرار دهند، لذا صاحبان مراکز ورزشی باید با احترام به حریم خصوصی افراد، امنیت کمدی که وسایل آن‌ها درونش قرار دارد را حفظ کنند.

برقراری امنیت با بهره گیری از قفل کمد آنلاین مراکز ورزشی بدن سازی این بستر را فراهم می‌سازد تا مراجعه کنندگان با خیالی آسوده به ورزش بپردازند و نگران سرقت از وسایل شخصی خود نباشند. پر واضح است این امر به افزایش تمرکز آن‌ها در ورزش منجر می‌شود، چرا که دیگر نگران وسایل گران‌بهای خود که در کمد گذاشته‌اند نیستند و بدون دغذغه تمرینات ورزشی را انجام می‌دهند.
از دیگر دلایل اهمیت تجهیز باشگاه بدن سازی به قفل کمد آنلاین فلزی افزایش اعتبار مراکز ورزشی است. مراکز ورزشی هرچه خدمات بهتر و به روزتری ارائه دهد، به تبع مراجعه کنندگان بیشتری نیز جذب خواهد کرد. تمایل ورزشکاران به سمت باشگاه‌های بزرگ و صاحب نامی است که اعتبار امنیتی بالایی داشته باشند؛ از این رو با خرید و نصب قفل باشگاهی آنلاین باشگاه بدن سازی علاوه بر کمک به حفظ حریم شخصی ورزشکاران به اعتبار مرکز ورزشی و خوش‌نامی آن از لحاظ ایمنی نیز خواهید رسید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)